Skocz do zawartości

Problem przy zapalaniu gaśnie odrazu


Gość rafalpg

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam astrę f 1.6 71KM, założyłem do niej instalacje w lipcu z automatem po przekroczeniu 1 800 obr przełańcza się na LPG. Problem jest w tym że od 3 dni gdy zapale obroty skaczą mi do prawie 2000 obr i przełańcza się odrazu na lpg i gaśnie . Kilkakrotne próbowałem i za każdym razem to samo dopiero jak chwile pochodzi na benzynie(gdy dam na odpalanie z benzyny bez przełańczania na lpg) i później przełączę na automat i przygazuje do to mi się przełączy i chodzi na lpg. Wygląda na to że obroty za bardzo mi wzrastają i odrazu przełańcza się na gaz . Miałem tak wcześniej czasami ale nie gasł mi silnik czy to mogła być wina temperatury panującej obecnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak jedziesz na gazie to przed zgaszeniem silnika przełącz na benzynę na parę sekund. Wtedy po ponownym odpaleniu na automacie powinno być ok. Jeżeli to nic nie da to będzie trzeba szukać przyczyny dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

normalne zimny silnik na gazie nie bedzie chodzil poniewarz przez reduktor przepływa zimny płyn i dla tego samochod gasnie zeby chodzil na gazie musi miec temperature min okolo 40 jezeli po nagrzaniu silnika jest wporzadku zdiagnozuj te obroty reszta bedzie wporzadku :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam zrobić żeby się nie przełańczał od razu bo obroty mi za bardzo skaczą prawie 2000 i dawniej to do 1500 max co to może być? A ostatnio zauważyłem że jak zapale na paliwie przejadę z 50m, zgaszę i za 5min odpalę na automacie przy gazuje i przełączy się na gaz i chodzi nic sie nie dzieje. Co to może być? Obroty teraz chodzą dobrze do 1500 i maleja przy odpalaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprubuj przestawic centrale zeby przebijala ci na gaz na wyzszych obrotach wyciag centrale i rozsun obudowe i zobaczysz tam 2 potenciometry jeden to nakladanie sie paliw czyli czas w ktyrym paliwa sie na siebie nakładaja a drugi jest od obrotów przełacznia gazu jezeli instalka ma kompa to będziesz zmuszony podiechac do gazowników niech oni to przestawia na powiedzmy 2500tys obr i po problemie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozkręciłem centralkę i tam okazało się że mam tylko jeden potencjometr przekręcając go nic się nie zmieniło a nawet pogorszyło bo przełączał mi się przy 1700 a teraz przy 1400 i nie mogę tego ustawić nawet żeby było tak samo? Co mam zrobić? Może jest jakaś inna regulacja bo kompa żadnego nie mam.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość rafalpg

instalka lovato, instalacja 2generqacji po obrotach się przełancza, zrobiłem jakieś 10 tyś. na niej i ostatnio zauważyłem że zaczął trochę więcej palić o jakieś 30 40km miej robię na całej butli albo to lato ?? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalpg

filtr powietrza niema jeszcze roku a z tego co mechanik mi powiedział że może to być moja wina że w zimie nie czekałem aż się rozgrzeje tylko od razu go przełączałem(chodził na gazie nawet przy -20) i membrany z twardniały. A gaz tankuje w jednym miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności