Skocz do zawartości

Silnik nie może złapać temperatury ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

,jak dojdzie do tych 82,83 tak stoi

... musi być różnica - załącza się wentylator :):)

... zostaw na wolnych obrotach np. na parę minut - jeśli wentylator się włączy, to płyn się grzeje, czujnik went działa - wtedy padnięty jest czujnik na zegar lub sam zegar.... Pozdro... 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam. Dzisiaj zauważyłem, że wskazówka temperatury po nagrzaniu silnika podczas jazdy potem gdy stałem w korku spadła do zera. Zaznaczam że było dzisiaj -13 stopni. Czy tak ma być czy coś jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

tak to normalne jeśli przy okazji włączyłeś nawiew na kabinę na 3 4 bieg silnik w takiej temperaturze potrafi się wychłodzić jeśli pracuje z niewielkim obciążeniem, oczywiście możesz bawić się w wymianę termostatu itp ale ja uważam ze te silniki są dość sprawne i dobrze chłodzone. na tablicy rozdzielczej nie wyświetla się zero ostania kreska oznacza 50 c :(

 

i w temperaturach ujemnych zostawienie na wolnych obrotach nic ci nie da, ja mam samochód już kilka lat i mi się wentylator nie załączył podczas normalnej eksploatacji,

podczas zimy tak to już jest a latem tez raczej nie ma tendencji do wysokich temperatur nawet jak jest 30 stopni. to nie jest benzyna!:) ani lpg :urodziny:!!

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxxx555 u mnie jest tak samo. Jeśli temperatura na dworze jest od ok 15 stopni w górę to dochodzi do 85 ale nic poza tym, wyższą temperaturę miałem 2 razy w życiu, raz na autostradzie 160-170km/h temp. 90 st. i drugi raz korek już przed halami PDP koło Zgierza, później aż na Bałuty cały czas w korku latem było ok 93 st. to sie wystraszyłem jak wentylator się włączył :)

 

pit77 dzisiaj przy tej samej temperaturze miałem to samo, ogrzewanie cały czas na full na 2 biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie temostaty macie sprawne.... ja dizś przy -17 mam to samo żeby wskazówka wogóle doszła do tych 85stopni to trzeba było przejechac prawie 17km... z ogrzewaniem kabiny automatycznym... :)

 

Potem zgasiłem silnik na 8 minut i jak znowu go włączyłem to wskazówka juz była na zerze i dzwigła się dopiero po ok 3km....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastiankefir

Witam mam pytanko ostanio zauważyłem że w mojej corsinie po przejechaniu 40km nie wskakuje temeratura silnika, po takiej długości przejechania w mrozie -20 powinła juz wskoczmyć już temperatura. Ale tak niejest dwa dni temu po 20km ledwo co wskoczyła a teraz już nie . Co zrobić? co sprawdzić?, co ? i jak?. Czy to wina termostatu?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli po przejechaniu 40 km nie łapie temperatury to musi byc temostat walnięty nie ma opcji... przy tych mrozach temperaturę łapie po ok nawet 18-20km...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o co afera? :?: Ja wczoraj przy -18 musiałem przejechać 50 km, tak to nie pomyłka 50 km, żeby silnik złapał temperaturę 80 st. Cały czas od odpalenia dmuchawa na 2 biegu full ogrzewanie, 10 km przez miasto i 40 autostrada. Wskazówka zaczęła się podnosić po przejechaniu 25 km, ale drugie tyle zajęło osiągnięcie normalnej temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności