Skocz do zawartości

lpg w twinporcie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,jak w opisie jak spisują sie te silniki z lpg?Dokładnie chodzi mi o silnik z Astry H 1.6 twinport.(Z16XEP).Czytałem wiele sprzecznych opini,a nawet takie ze Opel GM zakazał ASO instalowanie LPG do tych silników,wystepuje tam podobno problem z zaworami.Z drugiej strony inni piszą ze problem ten likwiduje zamontowanie "lubryfikacji".Czy ktos z Was ma lub miał stycznosc z czyms takim??Czy warto zakładac lpg do tego silnika,czy lepiej do jakiegoś japonczyka(corolla,civic).Pomózcie.Pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy coś pomogę ale miałem styczność z autami opel corsa z silnikiem 1.2 Twinport. Są to autka użytkowane przez szkołę jazdy tak wiec lekkiego życia nie mają. Przejechały na LPG jakieś 60tys z tego co wiem nie ma z nimi problemów cały czas służą nauce jazdy.Autka maja system lubryfikacji. Co do toyoty corolli mój gazownik ma już 3 corolle (wszystkie były zagazowane) i bardzo chwali sobie właśnie ten model obecnie ma E11 rok 2001 z silnikiem 1.4 VVTi i ma tam gaz który nie ma parownika ale z tego co mi mówił nie jest to wtrysk ciekły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam każde autko nadaje sie do zagazowania ale czy bedzie sie dobrze sprawowalo w dużej mierze zależy od użytkownika.Napewno napewno ten silniczek smiało można zgazować :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Będe bardzo wdzięczny Kolego.Pozdrawiam :roll:

 

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 15:34 ]

A jeszcze jedno,czy silniki 1.8 stosowane w Astrze H to też Twinport?Jak współpracują z gazem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na stronie opla silniki TWINPORT są to silniki od pojemności od 1.0 do 1.6. Natomiast silniki 1.8 są dwa 125 i 140KM. Mój kolega użytkuję vectrę C 1.8 125 KM z instalacją gazową i przejechał około 150tys na gazie i bardzo chwali sobie ten silnik.

 

[ Dodano: Wto Lut 24, 2009 20:56 ]

Z tego co poinformował mnie Opel Polska do silników TWINPORT można założyć gaz nawet fabryczny firmy Landi Renzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lubryfikację stosuje się w tedy gdy w aucie wystepują miekkie gniazda zaworowe.

Ja mam zgazowaną astrę g 1.4 twinoport i samochód ten niewymaga stosowania lubryfikacji, można ją zamontować ale nie jest wymagana. Auto wymaga dość precyzyjnego skalibrowania instalcji więc gazownik musi mieć duże pojęcie o tym co robi (może stąd pogłoski ze ASO opla niechca instalcji lpg).

Z autopsji wiem ze silnik ten nielubi zimnego gazu dlatego na okres zimowy mam założony podgrzewacz listwy wtryskowej. Instalacja jest na sterowniku agis wtryski typu valtek 3ohm-skalibrowane! Wszystko działa i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności