Skocz do zawartości

ścina opony...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mam poważny problem- jeżdzę jakieś 4 m-ce Tigrą, gdy ją kupiłem miała nowe opony. Przez te kilka miesięcy strasznie się zużyły.. co może być przyczyną scinania opon??? opony ścięło mi od zewnątrz(same boki)- przód. Scieło mi także jedną na tyle- jednak od wewnątrz. Powtórze że wszystkie 4 były nowe.

Dodam jeszcze że jak kupiłem auto wymieniłem sworznie wahaczy- bo na przeglądzie okazały się do wymiany. Diagnosta stwierdził także że amortyzatory są na wyczerpaniu - ale one chyba nie mają nic z tym wspólnego??? :beer:

Kiedy zauważylem że zaczyna drzeć gumy to pojechałem ustawić zbieżność we wszystkich 4 kołach ale to nic nie dało, przez ostatni miesiąć najbardziej zdarło oponki... :D

Dodam jeszcze że gdy puszcze kierownice ściąga mnie do lewej zaś gdy hamuje to wręcz przeciwnie- na hamulcu zjeżdza do prawej :beer:

Proszę o jakieś sugestie.. mam nadzieję że da się to zrobić..

Pozdrawiam Forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witaj jeszcze rasz pojec do stacji diadnostycznej coś zle tamTobie poustawiali niemożliwe zeby po ustawieniu zbieżnosci cieło oponki chyba że autko jest ostro skoszone :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może po prostu jakieś końcówki czy drążki są do wymiany??? i dopiero wtedy geometrie ustawić:beer:? dziwi mnie to że ściąga mnie przy jeździe do lewej a przy hamowaniu na odwrót... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko jest ostro skoszone

... takie robi wrażenie...

przy jeździe do lewej a przy hamowaniu na odwrót.

... nie ma nic ze sobą wspólnego... ściąga na lewo podczas jazdy, bo coś nie gra w zawieszeniu - wizyta na szarpakach nieodzowna.... ściąga w prawo przy hamowaniu, bo nierówno biorą hampy... skontroluj zużycie klocków i tarcz - podjedź na diagnostykę... Pozdro... ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Sprawa jest ewidentna jeśli tnie opony masz zle ustawiane koła. Dziwi mnie tylko to co wypisujesz o tym ustawianiu zbiezności. Albo jest to Twój błąd bo zbieżność jest tylko jednym z elementów ustawienia geometrii układu jezdnego i o taką usługę należało porosić. Warunkiem wykonania takowej jest wykasowanie wszystkich luzów w zawieszeniu, sprawdzenie ciśnienia w oponach ,sprawdzenie opon i felg. obciązenia samochodu/jesli przyrząd tego wymaga/ ustawienie geometri i na końcu ustawienie kierownicy do jazdy na wprost. Wszystkie te czynności wchodzą w zakres usługi o której piszę i za to płacimy!!! Po tak wykonanym zabiegu nie ma mowy o cięciu opon czy ściąganiu. Jeżeli auto jest powypadkowe i nie ma możliwości ustawienia diagnosta o tym powie.Rozpisałem się dlatego że często spotkałem się z tym określeniem "zbieżność" /w dużym uogólnieniu jest to ustawienie kół równolegle/ gdzie mechanik mówił potem ....chciał Pan zbieżność zrobiliśmy zbieżność, czyli pokręcili drążkiem kierowniczym i to wszystko.

 

nie piszemy dużymi literami''regulamin'' / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa zasada

zeby ustawic geometrie

zawieszenie musi byc tip top

i z przodu i z tylu zero luzow

przerabialem to latem

zacny, to dokladnie opisal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam ponownie,

problem usunięty :/ zmuszony byłem zakupić 2 nowe amortyzatory na przód i 2 nowe oponki a poza tym ustawienie geometrii, jednak się opłacało:) autko się teraz bardzo dobrze prowadzi i co najważniejsze nie ściąga do boku. Mechanik powiedział że teraz nie ma prawa ścinać opon. A co do tylnej osi - to powiedział że z tyłu nic nie ustawi.. też mi na tyle drze jedną oponkę (dowiedziałem się że może jakieś tam ''podkładki'' dać- nie wiem dokladnie o co chodzi a jeśli to nie pomoże to trzeba cała belkę wymieniać) miał rację;/

Mnie zadawala na razie to że z przodem mam wszystko ok.

Dzięki za podpowiedzi :wesoly: pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo88, tak, miał rację

o podkładkach korekcyjnych "co nieco" słyszałem ponoć coś i mogą pomóc,

a jeśli nie to wymiana belki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności