Skocz do zawartości

Problem z pierwszym biegiem. Astra G


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich.

 

Mam mały problem z moją Asterką. Otóż, problem polega na tym, że podczas gdy auto jedzie powolutku nie mogę włączyć jedynki. Jadę naprawdę wolno, ale jedynka nie wchodzi. Gdy zatrzymam autko, jedynka wskakuje bez problemowo. Denerwujące jest to i to bardzo. Zwalniając czasem przed jakimś ruchliwszym skrzyżowaniem muszę poprostu się zatrzymać gdyż na 2 bieg autko jedzie zdecydowanie zbyt wolno, no a jedynki nie wrzuce jeśli koła choć minimalnie się toczą. Dzisiaj troszke silniej wdusiłem tą jedynke gdy auto sie toczylo delikatnie i spotkałem sie z lekkim zgrzytem ;( Proszę o poradę, bo troszke laik jest w tych sprawach.

Dodam ze olej w skrzyni uzupełniony, płyn hamulcowy jest przy max, poduszki silnika i skrzyni w dobrym stanie, pozostałe biegi chodzą bez zarzutu.

Chodzi mi po głowie, że to może sprzęgło. Co mówicie?

 

Przestudiowałem pozostałe tematy na forum, ale nie spotkałem nikogo z podobnym problemem, wiec postanowiłem założyć ten temat.

 

Za wszelkie sugestie będę naprawdę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeśli nie znalazłeś nic podobnego, to słabo szukałeś ;(

 

to normalne, że ciężko wbić jedynkę, bo ona służy właściwie tylko do ruszania, w przeciwnym wypadku synchronizator blokuje wbicie tego biegu. w przypadku silnika diesla, który wysoki moment obrotowy rozwija już przy niskich obrotach tym bardziej takie zjawisko nie powinno być powodem do obaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No ok kolego, ale czasami trzeba szybciej ruszyć gdy autko sie delikatnie toczy i co w tedy? Jedynki nie wrzucę bo będzie zgrzytać, a z dwójki raczej szybko nie ruszę. Patowa sprawa. Śmigałem Asterkami w dieslu i nie spotkałem się szczerze mówiąc z takim problemem. Stąd moje obawy. Wydaję mi się, że coś jednak jest nie tak jak powinno. Auto dosłownie toczy sie, prędkość 1km/h i jedynki nie włącze ;( Dopiero po zatrzymaniu jedynka wejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Auto dosłownie toczy sie, prędkość 1km/h i jedynki nie włącze

no to faktycznie chyba nie do końca jest ok, bo ja w swojej F-ce przy prędkości do ~5km/godz. raczej bez problemu tą jedynkę wbiję.

 

i odpowiadając na Twoje pytanie z pierwszego postu - przyczyną nie jest sprzęgło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dosłownie auto musi stać bo jedynka nie wejdzie. Najlepiej noga na hamulcu i wrzucam jedyneczke.

 

A co do synchronizatora... czytałem o nim i niby jak kończy się jego żywot to 1 i 2 ciężko wchodzą, a u mnie dwójeczka wchodzi dobrze. Gorzej z tą jedyneczką... ;(

 

Chyba podjadę do ASO Opla może powiedzą mi coś.

Takie pytanie na marginesie, nigdy nie korzystałem z ASO, ile kosztuje taka konsultacja z fachowcem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szczerze mówiąc myślałem o regulacji drążka i chyba od tego zacznę. Dzięki za podpowiedzi. Dam znać o efektach lub ich braku, ale to dopiero jutro :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

trzeba wyregulować drążek

A Astrze F to możesz regulować drążek ale w G jest hydrokinetyczne i drążka raczej się nie reguluje, ja bym jednak obstawiał synchronizator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego huri_khan, a ja w książce 'Opel Astra II i Zafira, Sam naprawiam samochód' wyczytałem, że w Astrach G jest możliwość regulacji drążka, więc chyba można. :roll: Poczytam, spróbuje i napisze jakie efekty, ale ostatnio coś cinko z czasem i przeciąga mi się ta naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności