Skocz do zawartości

Dziwne zjawisko-zmulenie przy 130/h i check engine


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Ostatnio dreczyl mnie temat zmulania zafirki zanim osiagnie 2 tys obrotow i slaby ciag powyzej jakbym ciagnal przyczepe...

Problem zostal rozwiazany wyciagnieciem elektro zaworku przy turbinie( nie domykal zawor), przeczyszczenie itd...rowniez tego jednego obok akumulatora blizej lampy. Normalnie jak reka odjal.

Zafira ozyla ale powstal inny problem a mianowicie:

przy predkosci ok 130/h dokladnie kiedy osiaga ok 3000/3200 obrotow zaswieca sie nagle check engine na niecala sekunde zmuli prace silnika po czym jedzie dalej normalnie, i tak jest za kazdym razem i TYLKO na piatym biegu. Dziwne ;(

Czy wiecie moze o co tu chodzi? Czy to tez powod zlego podcisnienia czy cokolwiek innego?

Przeplywke wymienialem ok rok temu i egr tez.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam dokladnie ten sam problem tylko ze u mnie pojawia sie to przy około 140km/h, przy przekroczeniu tej predkosci juz nie wystepuje. Moze ktos cos zaradzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

8) ja miale podobny problem , co zrobilem , zmienilem przeplywomierz i odrazu kopa jak trzeba.

ale dowiedzialem sie dopiero jak do kompa podpiolem zafirke.

 

wkoncu kupilem sobie kabel ( interface ) oprogramowanie i sterowniki, i sam sobie diagnozuje , wiadomo ze nie wszystko wychwyce, ale zawsze przydatna sprawa, wydalem 250 zeta, za podpinke biora w naszych stronach 70 - 100 zeta :) szok normalnie

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

program moge ci przeslac , ale kabelek mam 1 -

 

Nie mam namiaru gdzie to kupilem ale gdzies w krakowie - okolice ul. zwierzyniecka.

 

nie pamietam adresu.

 

jak chcesz program pisz gg. 985 5301

 

program nam teraz nowke ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Grzegorz Sosna, Ja niedawno tez kupilem kabelek i pisalem o tym na forum. Wybralem najtanszy na pinach, bo chodzilo mi tylko o diagnostyke i dla zabawy podglad parametrow w ABComie. Kabelek mnie kosztowal 42zl+przesylka. W Viakenie daja dla forumowiczow znizke. To rozwiazanie sprawdza sie idealnie. Juz przy 1 odczycie wychodzi to duzo taniej niz w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich forumowiczów i od razu proszę o pomoc.

 

Mam taki sam problem, jak kolega "zafirowany", a mianowicie przy 130 km/h, tj. ok. 3100 obr./min zapala się nagle check engine i silnik zamula i już nie jest, taki jak wcześniej - do 3000 obrotów/min.

Po podłączeniu samochodu do komputera w serwisie okazało się, ze to zawór ERG, ale wizyta u znajomego mechanika wykluczyła uszkodzenia tej części, gdyż stwierdził on, ze zawór jest całkowicie sprawny. Nie chce znowu jechać do serwisu, być za to skasowanym i nic nie uzyskać ( samochód nadal uszkodzony). Wolę już kupić sam program, kabelek i móc podłączać komputer sam, kiedy chcę.

 

Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu lub namiary na program do Zafiry?

 

Proszę o szybką pomoc. :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiary na program do Zafiry?

przeczytaj to co napisano wyzej

i poszperaj troche na forum

o kablach i programach sa tematy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności