Skocz do zawartości

Skaczace obroty podczas jazdy zakłocenia radia i tv...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mam kadecika 1.6i 75km 91r. Benz + Gaz Mam z nim mały problem nie mogę tego pod pasować pod żaden temat na tym forum. A Mianowice ostanio jadę sobie moim kadetem zawsze mam dosyć głośno muzykę puszczona i patrze na obrotomierz a on co chwile sobie podskakuje nie wiele ale podskakuje ściszyłem radio i faktycznie obroty sie podwyrzszały samo czynnie szczególnie jak się mu depło pedał gazu a na postoju gdy mu dam kas gdzie 2500 obr/min zaczyna tak szczelać jak WRC w sumie to jest takie pierdzenie Myślę sobie świece ale nie świece nówki ngk no to kabel, miałem zaśniedziały jeden to wymieniłem dalej nic potem szczaiłem schemat odczytania błedów w kompie no i odczytuje i nic cały czas 12 wyskakuje trzymałem go tak ze 20 razy mi 12 wyskoczyło to mysle ze w porzadku z kompem i reszta pod nim zespołow czyli układ paliwowy i można wykluczyć jak i inne czujniki... A Raz stoje sobie koło baru u mnie w domu kadek był zapalony chodził sobie na jałowy i na telewizorze wyskauja zaklocenia i na radiu samochodowym tez u mnie w samochodzie i tu sie mi juz pomysły urywaja nie wiem co moze miec takie duże odziaływanie na fale radiowe moze kopułka jak myślicie odkręcałem ją to musiałem, zeszkrobać taki nalot szary kamień wręcz się osadził i zobaczyłem ze było na tych płytkach w środku widać wyżarte trochę tam gdzie ma iskra przeskakiwać choby od kwasu to może powodować moje poroblemy z kadetem?? Proszę o odpowiedz... Mój numer gg jak co 7517194

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zapłonowe wymieniałeś wszystkie czy tylko ten jeden zaśniedziały?

Jeśli kopułka ma wżery na stykach warto pomyśleć nad jej wymianą razem z palcem.

 

Skakanie obrotomierza przy głośnej muzyce to wina alternatora, który nie wyrabia z ładowaniem.

 

 

28.02 mamy mały spot niedaleko Mikołowa w lokalu Rajcula(na trasie z Gliwic na Mikołów).

Zajrzyj na forum KTK -> Zloty i Spotkania -> Śląskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No kopułkę zaraz będę wymieniał. A co do głośnej muzyki to ona jest głośna ale pobór nie wielki pradu bo to mam kalsycznie wszystko pod radio zwykłe podpiete nie ma wzmacniacza i wogóle a po za tym bez muzyki chyba raczej to samo się robi zobacze co z kopułka jak ja wymienie potem sie wezme za palec i ostatecznie kable jak nie pomoze wole wymieniac narazie te tańsze rzeczy a co do spotu to chetnie ale dlamnie jednak za daleko jak narazie w sumie najbliższy jaki się trafił Może wpadne sie zastanowie jeszcze... dzieki za wskazówki...

 

 

No i dalej to samo kopułke wymieniłem i tak jagby juz troche mu obroty sie wyrównały ale te pierdzenie dalej jest na jałowym nie wiem jak w wjeździe bo nie słyszę... nie wiem za cos ie brac najpierw palec wymienie bo widzałem ze juz nie bardzo w dobrym stanie jest za chwile sie okzae ze cały zapłon był tanszy od pojedynczych czesci.. :)8) Kot ma jeszce jakis pomysł niech pisze... A mógł tak od siebie przestawić się zapłon?? ale to by by mi chyba raczej komputer wykazał a dalej nic nie wskazuje... kod 12 cały czas...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapłonu to może być potrzebne ustawienie zapłonu.

Może też być tak, że np. przez kable lub świece gubi zapłon(a przy wyższych obrotach jest to łatwiejsze) i część mieszanki się nie dopala.

Doprowadź narazie do porządku układ zapłonowy, a jak to nie pomoże to odezwij się na gadu to wyjaśnię Ci jak ustawić zapłon tak, żeby silnika nie uszkodzić, a było poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj wymieniłem Palec wiec palec kopułka świece już mam nowe dzisiaj gadałem z kumplem i on ma kolesia co ustawia zapłon stroboskopem bo to ponoć najlepsza metoda ustawiania zapłonu muszę się dogadać z nim ja się nie chcę tego chwytać. Dzisja jeszcze dodatkowo zauwarzyłem ze juz mam stabilniejsze obroty ale to pierdzenie dalej występuje ale występuje tylko wtedy gdy go trzymam na jednostajnych obrotach tak ze 2500 i powyżej gdy mu depne jest w porządku na mocy silnik nie stracił myślałem tez o lewym lufcie ale nie jestem pewien gdzie mam tego szukac jak co...a po za tym gdyby gdzieś lewy luft szedł to by tez auto straciło na mocy...

 

 

Kable mam ok dzisiaj miałem kable zapłonowe co prawda z mercedesa 300CE od szwagra ale spasowały nawet i ten sam objaw także mogę wykluczyć kable byłem u mechanika znajomego i powiedział ze mogę mieć przeskoczony rozrząd o jeden dwa ząbki i nie ustawi dokładnie zapłonu... W sobotę sprawdzę cechy jak to wygląda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności