Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem Zafiry


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

 

Mam "big" problem.

Zafira 2.0TDi z 2001r. Pewnego razu odpaliła i po kilku minutach zgasła na postoju. I tak zostało do tej pory, tzn. nie odpala. Kontrolki grzania świec gasną, rozrusznik kręci. Z tego co znalazłem na forum to może być zapowietrzenie układu paliwowego albo świece. Filtr paliwa dziś sprawdzony i zalany (trochę brakowało w nim paliwa- tak z 200ml) ale nadal nic. Ze świecami to nie bardzo mogę sobie dać rady bo strasznie mało miejsca, może jutro sprawdze :?:

Ale mam pytanie: czy ktoś na forum zna jakiegoś dobrego mechanika z Wrocławia, który przyjechałby z Tech-em i sprawdził mi kody błędów.

Z góry mówię, że samemu tego robić nie będę bo zależy mi na czasie a kupienie czegokolwiek (interfejsu) zajmie ze 3-4dni. Myślę, że może komp coś mi blokuje :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, miałem taką samą sytuację jak ty, w styczniu rankiem -15 stopni, zapalił silnik ale na chwilę a potem zdechł, a rozrusznikiem kręciłem kilka razy i nic. Holem pojechaliśmy do warsztatu i okazało że to były lewe paliwo, czyli wytrąciła się parafina w przewodzie, mechanik przepłukał przewody i wymienił filtr paliwa. Radził żeby nalał w markowej stacji, skoro zawsze tankowałem w Schellu!!! ale już boję nalać ponownie. Więc zawsze tankuje w Statoil i do dziś bez problemu odpala w mrozie. A na jakiej stacji nalewasz? W nocy jaką temperaturę na dworzu masz tam? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety wszystkie te stacje gdzie wystepuje czynnik ludzki sa niepewne. Stacje "markowa" otwiera sie na zasadzie koncesji i moze to zrobic kazdy, a pozniej rabac frajerow na paliwie z woda i innymi syfami. Sam sie przekonalem o tym tankujac raz paliwko Ultimate na BP w W-wie przy Al. Jerozolimskich. Po tym tankowaniu Zafira palila mi na trasie 8l/100, gdzie normalnie mam 6-6.4l/100. Cale szczescie ze nic sie nie stalo. Pozniej w innym miejscu wlalem rowniez Ultimate i spalanie wrocilo mi do normy. To dowod na to, ze na "markowych" stacjach tez oszukuja.

Dlatego tankuje tylko na Neste. Paliwo moze nie jakies super najlepsze, ale nie ma pazernego czynnika ludzkiego. A dodatkowo taniej niz na innych stacjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za info.

 

Może być, że to z paliwem jakieś są jazdy.

To przepłukanie przewodów itd. już raczej sam nie zrobię, bo dostęp do nich jest fatalny 8)

Na razie szukam jakiegoś wrocławskiego "sprawdzonego" mechanika.

Jakby ktoś z Wrocławia znał kogoś takiego to proszę o info. Niestety Zafira to wielka kobyła i tachać ją do warsztatu będzie mi ciężko, zatem w grę wchodzi przyjazd do domu.

Pozdrawiam

mef_isto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mefisto- miałem ten sam problem co ty. pod kompa podłączyłem i okazało sie ze swiece. przy wymianie okazało sie ze grzała tylko jedna. teraz mam 3 sprawne bo na drugim garze nie mozna było odkręcic. ale i tak rużnica nie do porównania. o niebo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności