Skocz do zawartości

Zafira A silnik X20DTL trawersy.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.Opiszę moje boje z ciężko zapalającym silnikiem

w mojej Zafirce.Codziennie rano bez względu na temperaturę przy pierwszym odpaleniu musiałem kilkakrotnie kręcić rozrusznikiem nim zaskoczyła, potem już paliła na tyknięcie. Zapoznałem się z wszystkimi usterkami opisywanymi na tym forum i stosowałem się do wskazówek forumowiczów a szczególnie kol, Brzoza.Otóż w pierwszej kolejności zacząłem od warsztatu gdzie wymienili mi wszystkie przelewy, ale to nie pomogło. Dzisiaj wkurzyłem się i postanowiłem, że ją odpowietrzę.Zastosowałem metodę Brzozy " na strzykawkę" i tu niespodzianka!!! Po podłączeniu strzykawki do trójnika /tego od którego przelew idzie do pompy/ próbowałem zaciągnąć paliwo, a tu kicha strzykawka nie może zaciągnąć paliwa /stacyjka załączona,zawór w pompie otwarty/ tworzy się podciśnienie.Próba ta trwała ok 10 minut cały czas próbując zaciągnąć strzykawką to cholerne paliwo. W końcu dałem spokój z tą strzykawką. Założyłem przezroczysty wężyk między trójnik , a pompę / na przelewie/ i odpaliłem auto. Przez około 3 minuty w wężyku nie było nic, po tym czasie powolutku zaczęła się pojawiać bardzo ciemna ciecz podejrzewam, że to olej z paliwem, ale było tego mało i z powietrzem. Przypuszczam, że przyczyna tkwi w nieszczelności tzw."trawersów". Zadzwoniłem do Szczecina do serwisu z pytaniem czy mają trawersy do mojego silnika/podałem typ. rocznik i wszystko co potrzeba/ okazuje się że goście nie kumają co to "trawersy" musiałem im tłumaczyć o które uszczelnienia mi chodzi, aż załapali. Sama robocizna w jednym serwisie ok.1500zł w drugim ok. 800zł. Komplet uszczelnień w jednym i drugim ok. 330 zł. Rezygnuję z usług tych serwisów, bo uważam, że są mało obeznani z tematem/nie kumali o co chodzi/ postanowiłem, ze poszukam innego warsztatu który to zrobi. Doradżcie mi gdzie kupić komplet uszczelnień, oczywiście oryginały wchodzą w rachubę. Czy użytkowanie samochodu /teraz ograniczam do 20 km dziennie/ nie spowoduje większej awarii. [/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuję z usług tych serwisów, bo uważam, że są mało obeznani z tematem/nie kumali o co chodzi/ postanowiłem, ze poszukam

innego warsztatu który to zrobi.

Spróbuj tutaj będzie zapewne tańszy niż ASO, a słyszałem o nim pochlebne info.

Grzesik Opel Serwis (nieautoryzowany oczywiście)

Szczecin, Dembowskiego 10 (Niebuszewo)

Tel/fax: 0914554433

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szczecin, Dembowskiego 10 (Niebuszewo)

Tel/fax: 0914554433. Dzięki za podpowiedż, ale poszukam warsztatu bliżej Choszczna. Pozdrawiam!!! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to co to są te trawersy ?

Trawersy to poprzeczne połączenia wtryskiwaczy. Trawers łączy

przewód wtryskowy, który dochodzi do głowicy i łączy wtryskiwacz z pompą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jaki przewód wtryskowy dochodzi do głowicy?Czegoś tu nie mogę zrozumieć może jakieś fotki.Moja zafira też ciężko pali.Może to te trawersy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Kolega wyżej podaje ceny od 800 do 1500 zł a napewno ktoś z Was juz to wymieniał... ile wtedy zapłacił?? A i jeszcze jedno .. trawersy na tym zdjęciu to element nr 1?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich!!! Wymieniłem trawersy i Zafcia pali na dotyk. Było trochę gimnastyki z odpowietrzaniem / odpowietrzaliśmy gumową gruszką/, korzystałem z porad Brzozy / dzięki Ci dobry człowieku!!!/ i udało się. Koszt robocizny 200zł. Wykonano w warsztacie młodego mechanika, ale myślącego i słuchającego porad z naszego forum. :):P:):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności