Skocz do zawartości

Kadet 1.6 Problem z wycieraczkami


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam Serdeczną prosbe i bardzo prosze o pomoc, a o tuż pewnego dnia uruchomiłem nie chcący wycieraczki jeszcze przed jazdą był szrom na szybie wycieraczki sie ruszyły jedną wróciła na swoje miejsce a druga chyba sie zepsuła bo nie chce działac sprawdzałem mechanizm od góry kręci sie ale wycieraczka sie nie porusza.

Słyszałem ze cięgno które porusza wycieraczki mogło zeszkoczyc z tzw jabuszka wie ktos cos na ten temat ? Prosze o pomoc

Zrobie to sam ? czy nie obędzie sie bez fachowca ?

Apropo jak dostac sie do tego mechanizmu po odkręceniu całych ramion i tego plastiku który zasłania cały mechanizm ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje

 

Zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie opcje są dwie. Albo faktycznie spadła prowadnica z "jabłuszka" lub ułamała się ta aluminiowa prowadnica. Jak odkręcisz ten plastik z podszybia to wszystko jest na wierzchu. Żadnego specjalistycznego sprzętu nie potrzeba, podstawowe klucze i odrobina cierpliwości.

 

PS> Na przyszłość jak jest mróz, przed wejściem do auta dobrze jest podnieść wycieraczki i sprawdzić czy nie po przymarzały do szyby...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak bardzo dobra UWAGA !! ja za szybko wsiadając je uruchomiłem nie zwracając uwagi czy sie przypadkiem od mrozu nie przylepiły do szyby.

 

Apropo tej usterki jak narazie nie dorobiłrm sie garazu, i wszystko pod blokiem robiłem.

Odkręciłem cały ten plastik i wyjełem cały mechanizm okazało sie ze cięgna które poruszają tuleje wycieraczki jest całe nic nie spadło :) Ale ... jest troszke gorzej pod spodem jest cos takiego jakby imitacja srubki,ale to nie sróbka ona powinna przylegac do tego całego mechanizmu gdzie kręci prawo/lewo obkręca sie na około z tąd efekt ze wycieraczka nie działa do czasu zakupu nowego mechanizmu spróbuje jutro dac dwa spawy. Może na na niedługi czas pomoże, zanim kupie nowy mechanizm. Zastanawiam sie nad jedną rzeczą czy zwykła spawarka nie popali mi tego, może lepszy był by migomat.

 

Wogóle nie przepadam za taką pracą robienie czegos typu spawanie czy owijanie drucikiem, lecz w tej chwili nie mam funduszy na tą usterke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool_boy20, znaczy ta co nie dzial to trzpien sie kreci czy stoi (ten kawalek co przykrecona wyreraczka nakretka)w miejscu bo jesli stoi w miejscu to uwaliles srodek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności