Skocz do zawartości

Jakie letnie oponki na felgi 15


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, przymierzam się do zakupu opon letnich do mojego Tygrysa i mam kilka pytań do Was:)

Dotychczas jeździłem na oponkach 185/55 Continental.

Doradzcie mi jakie opony będą najlepsze do mojej tigry na oryginalne alufelgi???

Rozglądając się na allegro zauważyłem że jest spora różnica w cenie 185/55 i 195/50.

Czy rozmiar 195/50 będzie dobry do mojego autka???

Myślałem np o takich : http://moto.allegro.pl/item556225818_195_50r15_barum_bravuris_v_tireline_eu_wyprzedaz.html

co sądzicie???

w rozmiarze 185/55 jest mały wybór...

proszę o porady. Pozdrawiam :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za opony :roll:

W tigrach przeważnie jeździ sie na 195/50 większość moich znajomych takie ma na 15'

Co do firm i modeli to tylko i wyłącznie

Toyo T1R Proxes

http://moto.allegro.pl/item556432651_toyo_proxes_t1r_195_50r15_82v_wysylka_gratis.html

 

Sam na takich jeżdże i zaje... super są nie moge złego słowa na nie powiedzieć

A qmpel na nich pomyka w zime i jakoś daje rade :drunk:

Ostatnio na spota przyjechał

Dołączona grafika

Kupisz nówki porządne opony i masz spokój przez pare sezonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość robertnet

Witam, hulam astra na 15" 185/65, mam mozliwosc okazyjnie kupic 205/60/15. doradzcie prosze czy takie gumy to dobry pomysl

ale do tigry czy do astry, bo w profilu masz astra??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, hulam astra na 15" 185/65, mam mozliwosc okazyjnie kupic 205/60/15. doradzcie prosze czy takie gumy to dobry pomysl

Do astry powinny wejść,do tigry raczej 15 na profilu 65 nie wejdzie bo będzie trzeć.To też zależy jakie fele masz i czy nie będą te gumy wystawać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Gonzo33

Witam

 

Do tigry polecał bym rozmiar 185/55/R15. Obecnie jeżdżę na takich, Dunlop sport 01. Opony sprawują się super w każdych warunkach. Dodam również, że przy zakupie mojej tigry dostałem opony zimowe Fulda kristal o rozmiarze 195/50/R15. Jeździłem na nich dwa sezony nie byłem zadowolony ( za niski profil), strasznie odczuwalne były dziury. Ponadto w trzecim sezonie wyskoczyły dwa jajka na dwóch oponach. Na nasze polskie warunki drogowe lepiej wybrać opony z większym profilem, dłużej na nich sobie pojezdzimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gonzo33

Kolego MaQ

 

W swoim poście polecasz opony z firmy Toyo. Czy możesz napisać czy się kierujesz polecając te opony? Mi się podobają te opony, ale tylko z wyglądu i zastanawiam się czy są takie dobre jak piszę producent o nich. W ostatnim czasie przeglądałem oferty różnych firm, ponieważ przymierzam się do zakupu opon letnich. Przy zakupie opon warto zwrócić uwagę na okres gwarancji oraz warunki gwarancji, jakie podaje producent. Ja zapoznałem się z oponami z firmy Toyo PX4. Producent daje na nie tylko 2 lata gwarancji, a co najlepsze w przypadku niektórych uszkodzeń przy reklamacji trzeba wysalać oponę razem z felgą. A dla przykładu podam firmę Dunlop, która daje 5 lat gwarancji na oponę. Takie informacje dużo mówią o producencie oraz samym produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności