Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam ???

 

Mam taki problem, w czasie jazdy po mieście zgasł mi samochód i zapaliła się kontrolka braku paliwa ( mimo, że w baku było paliwo) i od tego momentu silnik nie włącza się. Lampka imobilazera prawidłowo mi gaśnie.

 

Jeżeli ktoś z Was spotkał sie z takim problemem to proszę o rade.

 

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 20:04 ]

Rzecz dotyczy Vectry 2.0 DTI ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek47

Przede wszystkim sprecyzuj dokładnie co Ci się świeci bo w tym samochodzie nie ma kontrolki braku paliwa (jest tylko rezerwa) ani żadnej kontrolki immobiliser'a.

Więc wyjaśnij dokładnie jakie kontrolki świecą się na blacie, a wtedy łatwiej będzie Ci pomóc. :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( mimo, że w baku było paliwo) i od tego momentu silnik nie włącza się.

A na jakiej podstawie piszesz że było paliwo ???w tym układzie zasilania tego silnika Nie można dopuścić aby kontrolka od tankowania sie zapaliła! Więc było go widocznie dużo za mało! :wino: Co świadczy tez o złej kondycji przelewów[powrotu paliwa] nie będę Cię odsyłał do tematów odpowietrzania tego silnika itp.. Zwracam sie do Ciebie jak do płci pięknej :wino: Chociaż tu już nie raz panowie podszywają się pod kobiety :wino: .Sama nie zrobisz nic !! więc pozostało tylko poszukać mechanika aby ten silnik prawidłowo odpowietrzyć!! jest jeszcze tzw. metoda na hol.. i ciąganie samochodu aż odpali Ale musisz wiedzieć że może to sie skończyć naprawą pompy i dużymi wydatkami jak również brakiem samochodu kilka dni ! A może kilkanaście] oczywiście zaczynamy od podstaw diagnozy Czyli zabezpieczenia zasilania tej pompy .Czyli bezpieczniki przekaźnik No i diagnoza!!! Czy to jest zapowietrzenie układu??? Odszukałaś nas :wino: To na pewno mechanika też znajdziesz oby tylko odróżniał śrubokręt od młotka! :wink: VB Jest trochę inaczej jak w Astrze ten przewód do odpowietrzania . .. Ale widoczny po lewej stronie filtra ! Nie będzie problemu ! :cry: : :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

 

A na jakiej podstawie piszesz że było paliwo

Wskazówka od poziomu paliwa wskazywała dobry jego poziom.

 

Dzięki Panowie za wstępne diagnozy

 

Jutro podepne auto na komputer i sie okaże.

 

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 10:09 ]

Chociaż tu już nie raz panowie podszywają się pod kobiety

 

Jestem kobietą, której poprostu zepsuł sie samochód :cry:

 

 

A dobry mechanik napewno sie znajdzie :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

WITAM:)

MAM TAKI PROBLEM PODCZAS JAZDY ŚWIECIŁA MI KONTROLKA ŚWIEC ŻAROWYCH GDY JECHAŁEM NA JEDNOSTAJNYCH OBROTACH A GDY DAŁEM GAZU TO GASŁA I PO PRZEJECHANIU 570KM SAMOCHÓD ZGASIŁEM I POSZEDŁEM DO SKLEPU GDY WRUCIŁEM ZA 15 MINUT SAMOCHÓD TYLKO ZABEŁTAŁ I JUŻ NIEZAPALIŁ. POJECHAŁEM WIĘC NA DIAGNOSTYKĘ KOMPUTEROWĄ I WYKAZAŁO ŻE WSZYSTKO JEST OK. POTEM MYŚLAŁEM ŻE TO MOŻE BYĆ POMPA WTRYSKOWA I ODKRĘCIŁEM PRZEWODY Z POMPY BY SPRAWDZIĆ CZY JEST PALIWO I TRYSKAŁO JAK POWINNO. I JUŻ OPADAM Z SIŁ ,

 

JAK KTOŚ MIAŁ TAKI PROBLEM LUB WIE CO JEST GRANE BARDZO PROSZĘ O POMOC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam natomiast taki problem,ze jak samochod stoi ze 2 dni, to pozniej zapalenie go trwa ok. 10sek, a po zapaleniu dym z rury idzie jak z lokomotywy. natomiast jak juz go odpale i pojezdze, to pozniej z uruchomieniem silnika problemu nie ma, tylko z rana

silnik 2.2 diesel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam wszystkich,mam maly problem z moim oplem mianowicie przy hamowaniu po chwili zapala mi sie kontrolka silniczka auto przez chwile pracuje w trybie serwisowym http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/crying.gif po paru sekundach znowu zaczyna normalnie funkcjonowac,ogladalem pompe hamulcowa nie ma wycieku plunu jest nalane do pelna jakis zielony wczoraj zmienialem tarcze klocki przod tyl nie wiem czy one sa zapowietrzone czy moze byc inna przyczyna pomozcie bede wdziwczny:) a to2l ls dti ,ja ten samochod kupilem niedawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności