Skocz do zawartości

rozrusznik


Gość wisniaplc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wisniaplc

witam wszystkich!!!

dzisiaj padl mi rozrusznik w moim kadecie.....

gdy przekrecam kluczykiem robi tylko charakterystyczne "cyk, cyk"......

macie jakies pomysly czy da rade to naprawic?? dodam ze mam mozliwosc odkupic używany za 50 zl....... co radzicie??

potrzebuje tez instrukcji jak to zrobic

dzieki z gory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy przekrecam kluczykiem robi tylko charakterystyczne "cyk, cyk"......

macie jakies pomysly czy da rade to naprawic

Pewnie skończyły się szczotki ;/ Spróbuj postukać w obudowę rozrusznika. Może to pomóc, ale nie zawsze. Koszty wymiany szczotek nie są wysokie (kilkanaście złotych) ale warto od razu wykonać pełną regenerację, z wymianą tulejek i przetoczeniem komutatora (albo co najmniej oczyszczenie rowków) Jeśli wymienisz tylko szczotki to może się okazać, że naprawa będzie nieskuteczna, ponieważ nowe szczotki na nierównej powierzchni komutatora nie będą dobrze przylegać.

A używanego złoma bym nie kupował bo przecież nie wiesz w jakim stanie będzie ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wisniaplc

no racja ???

moge dodac ze jak przekrecalem stacyjka on dalej cykal a w pewnym momencie posypaly sie iskry.... zwarcie jakies??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

tak jak mówi Bogo, z tym że ja bym dał bo do fachowca i jest gwarancja

tulejki można samemu wymienić lecz nie wiem czy nie trzeba ich rozwiercać więc miał byś kłopot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedział Bogo, - prawdopodobnie szczotki skończyły żywot lub się zawiesiły, ale warto go wyjąć i sprawdzić. Tulejki nie zawsze wymagają wymiany ale przeczyszczenie rowków komutatora i przetarcie go drobnym papierem jak najbardziej wskazane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wisniaplc

ok ok...........

ma ktos instrukcje wyjmowania rozrusznika??

albo jakies wskazówki jak to zrobic??

ogolnie jest tak ze go troche popukalem i nadal robi te "cyk cyk" ale za 3 albo 4 razem juz kreci..... wiec co bardziej prawdopodobne zawieszenie sie ich czy ich koniec??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

puknalem go kijem i odpalil

Mi ostatnio w środku miasta (akurat przy wyjeździe straży miejsciej :wino: ) padł alarm i musiałem się zatrzymać w niedozwolonym miejscu. Pierwsze co mi przyszło na myśl, to zawieszony rozrusznik i faktycznie nie chciał kręcić. Jakie było moje zdziwienie gdy go walnąłem przecinakiem i odpadł :cry: !! Górna śruba była bardzo krótka i gdy puknąłem przecinakiem to urwała się 1/3 długość zwoja, a śruby starczyło akurat na styk. Na szczęście znalazłem szpiklę od kolektora i jakoś dokręciłem rozrusznik :wino:

ma ktos instrukcje wyjmowania rozrusznika

Odkręcasz filtr powietrza, kluczem 13 odkręcasz kabel prądowy akumulatora, kluczem chyba 10 czy 8 odkręcasz przewód który uruchamia bendix, od góry masz całkiem dobry dostęp do górnej śruby mocującej rozrusznik to ją odkręcasz. Gorzej z dolną śrubą, bo musisz się do niej dostać od spodu. Podnosisz auto z obu stron (wystarczy w sumie tylko z lewej), zabezpieczasz i odkręcasz śrubę od spodu. Jeśli masz do dyspozycji kanał to świetnie.

Dobrze wziąć do pomocy drugą osobę, która będzie trzymała rozrusznik podczas gdy Ty będziesz starał się wkręcić pierwszą śrubę.

wiec co bardziej prawdopodobne zawieszenie sie ich czy ich koniec??

Szczotki zawieszają się gdy się kończą, czyli i jedno i drugie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności