Skocz do zawartości

Wymiana czy remont silnika w Tigrze?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Wszystkich. Mam do Was pytanie takie jak w temacie co lepsze- wymiana czy remont silnika w Tigrze? Niedawno ją kupiłam i okazało się,że silnik jest trochę dobity. W sumie trochę to mało powiedziane. Tyle co zobaczył znajomy elektryk i się dowiedziałam od innych osób to:

-pokrywa od silnika jest zaklejona silikonem

-brak jednej szpilki trzymającej silnik

-wszystko jest luzne,zle przymocowane

-brakuje dolotu do puszki z filtrem

-śrubą zatkane jest jakieś podcisnienie (na lewo od wlewu oleju)

-spód zabrudzony olejem.

To są rzeczy,które zobaczył elektryk samochodowy,boję się pomyśleć czego dopatrzy się typowy mechanik. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź czy lepiej remontować czy wymieniać i jeśli ktoś poda mi jakieś namiary na dobrego mechanika znającego się na tego typu sprawach w Olsztynie bądź okolicach. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

-pokrywa od silnika jest zaklejona silikonem

- jeżeli chodzi ci o pokrywę zaworową można zdrapać sylikon i założyć nową uszczelkę cena naprawy ok. 20 z robotą

 

-brak jednej szpilki trzymającej silnik

- dla dobrego mechanika to nie problem cena: ściśle zależy od warsztatu

 

 

-wszystko jest luzne,zle przymocowane

- może to świadczyć o dziwnej historii silnika i jednak jeśli wszystko działa to już jak ci to nie przeszkadza to to zignoruj

 

-brakuje dolotu do puszki z filtrem

- do kupienia na szrocie

 

 

-śrubą zatkane jest jakieś podcisnienie (na lewo od wlewu oleju)

 

jeśli chodzi o węzey który wychodzi od pokrywy zaworowej do układu dolotowego można go dokupić

 

 

-spód zabrudzony olejem.

- trzeba umyć silnik ciśnieniowo i sprawdzić gdzie się leje przypuszczam że to będzie uszczelka misy olejowej .

 

 

Zawieź samochód do mechanika i dopytaj go dokładnie.pozdro

Poprawiłam orty/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widżę że zbierasz informacje gdzie się da :D opisane przez Ciebie przypadki to nie jest powód do remontowania czy wymiany silnika.Może niech ktoś normalny oceni sytuacje a potem zdecyduj, powodem może być branie oleju lub brak kompresji. Twój znajomy zrobił to na zasadzie...... oooooo tu jest wszystko zle!!!Jest to efekt druciarstwa poprzedniego właściciela ale nie tragedia. Powodzenia :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności