Skocz do zawartości

awaria hamulcy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Moja zakupiona pół roku temu astra miała słabe hamulce - wymieniłem przód i mechanicy powiedzieli że prędzej czy później trzeba zrobic tyl - mowili cos m.in. o samoregulatorach.

No i wracajac wczoraj do domu, hamujac przed zakretem pedal hamulca wcisnal sie glebiej niz zwykle i znaczaco spadla sila hamowania... Dojechalem do domu, mialem tylko kawalek no i pod domem zaciagnelem reczny i bez wielkich problemow mozna ruszyc do przodu i do tylu, a podczas ruszania cos syczy z okolicy tylego kola i sie wylewa - pewnie plyn hamulcowy.

dodam ze od jakiegos czasu po dochodzilo z tylnych hamulcy harczenie przy lekkim hamowaniu, oraz gdy cofalem to jedno kolo strasznie piszczalo :beer:

Jaka bedzie diagnoza? Pekl tylko przewod czy moze cos wiecej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aciagnelem reczny i bez wielkich problemow mozna ruszyc do przodu i do tylu, a podczas ruszania cos syczy z okolicy tylego kola i sie wylewa - pewnie plyn hamulcowy.

Do wymiany szczęki (pewnie są już tak cienkie że samoregulatory już nie mają czego regulować), bębny do wymiany lub przetoczenia, pewnie cylinderki bo tłoczki nie trzymają ciśnienia jeżeli jest wyciek płynu.

Generalnie hamulce z tyłu do roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mi jak pękła sprężyna z tylu łącząca obie szczęki to miałem takie objawy (piski przy cofaniu) Zestaw sprężyn na tył kosztuje jakieś 25PLN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

aciagnelem reczny i bez wielkich problemow mozna ruszyc do przodu i do tylu, a podczas ruszania cos syczy z okolicy tylego kola i sie wylewa - pewnie plyn hamulcowy.

Do wymiany szczęki (pewnie są już tak cienkie że samoregulatory już nie mają czego regulować), bębny do wymiany lub przetoczenia, pewnie cylinderki bo tłoczki nie trzymają ciśnienia jeżeli jest wyciek płynu.

Generalnie hamulce z tyłu do roboty.

te hamulce z tył były sfatygowane, zakładając że wszyściutko jest tam do wymiany, to czy ktoś mógłby mi podac jakie konkretnie części trzeba i ile każda z nich orientacyjnie kosztuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bębny 150 - 200 zł

http://moto.allegro.pl/item566134135_bebny_hamulcowe_opel_astra_ii_g_wroclaw.html

Samoregulatory, szczęki, cylinderki, osprzęt montażowy,

rozpierak (Producent TRW/Lucas) 250 zł

http://moto.allegro.pl/item545649634_zestaw_naprawczy_szczek_opel_combo_vectra_astra_ii.html

To są oczywiście ceny przykładowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po rozkręceniu bębna okazało się, że wyciek nastepuje z cylinderka - w momencie naciśnięcia pedału hamulca.

Czy wystarczy wymiana cylinderka, czy jest taka opcja że szczęki są rozwarte za bardzo i mimo wymiany nadal będą wycieki? Czy można wymienic sam "wkład"? Czy poradzę sobie sam z wymianą tego cylinderka bądź wkładu jeśli tak można - wkłady ze starego cylinderka wyjąłem.

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Rzadko kto bawi się w reanimację cylinderków zestawem naprawczym - nowe nie kosztują majątku. Może dasz radę zrobić sam.

Pomierz bęben - jego średnicę wewnętrzną (dane dopuszczalne powinny być podane na bębnie wewn., jeśli nie podasz na forum), a dowiesz się czy wymiana samego cylinderka (z odpowietrzeniem włącznie) coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności