Skocz do zawartości

słabe podświetlenie deski i komputera


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

ostatnio po uszkodzonej lampie ( jakiś palant cofając rozwalił mi prawy reflektor+ wgięcie maski) po wymianie na nową zauważyłem, że jak włączam zapłon to i radio gra to czas/data/temperatura są mocno podświetlone. Jak włączam światła bardzo słabnie to podświetlenie a deska rozdzielcza jest ledwo co oświetlona.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności i wymiana reflektora nie ma nic do tego czy coś z kumplem zwaliliśmy. Odłączał na próbę kostkę od lampy i nadal było tak samo. Być może silniczek od regulacji świateł robi jakieś zwarcie? Wydaje mi się, że wtedy by nie działał. Może gdzieś mase trzeba podłączyć?? Proszę o jakieś wskazówki jeśli ktoś ma propozycje.

 

Samochód do Astra F 95 sedan.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrach F tak jest fabrycznie. Przekręcasz stacyjkę -> świeci mocno, włączasz światła -> przygasa. Sprawdź jeszcze jak masz ustawioną regulację intensywności podświetlenia ( to takie kółeczko pod włącznikiem świateł postojowych i mijania).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To słabnięcie występuje nawet na postoju po włączeniu świateł. Wydaje mi się, że deska jest za słabo podświetlona. Może jak testowaliśmy położenie świateł to przekręciłem jakieś kółko od mocy podświetlenia. Z tym, że ja nie kojarze żeby tam ono było. Czy wszystkie astry F mają taką regulację? Mam wersje z obrotomierzem. Kurcze muszę dzisiaj sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w astrach tak juz jest...

 

 

 

ps

szeryf, dlaczego piszesz ze włąsnie ja mam sie zaraejstrowac na??

topek zarejestruj się na forum.opel24

topek również zarejestruj się na Moto-strefa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topek, to jest funkcja you. A wygląda to tak:

[ y o u ] zarejestruj się na forum.opel24 w efekcie:

[you] zarejestruj się na forum.opel24

you pisane bez spacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kurcze, nie pamiętam żebym miał to pokrętło. Może jakoś przeoczyłem...

Możliwe, że do Astry F jest włożony gorsze pokrętło bez tej funkcji? Jeśli tak to w jaki sposób mogę podkręcić to? A jakieś kable, które idą do reflektora nie powinny mieć na to wpływu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdrok, To pokrętło odpowiada za intensywność podświetlenia zegarów i TID/MID/DID (zależy kto co ma założone). Regulacja w lewo słabiej, a w prawo mocniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sa wersje bez tego koleczka do regulacji szczegolnie te skladane w Gliwicach :D

Mozna taki przelacznik kupic juz za 25 zl na allegro.

Przygasanie jest rzecza normalna w kazdym aucie. Jesli cie to drazni zaloz diody i masz po klopocie.Nie bedzie przygasac bo diody biora duzo mniej pradu. Ja mam u siebie diody zamiast zarowek i nie przygasa. Wada diod jest to ze regulacje intensywnosci masz w bardzo malym zakresie... wiaze sie to z pradem pobieranym przez nie. Nie widze zwiazku miedzy lampa a przygasaniem. Chyba ze wrzuciles jakies pradozerne zarowy.

 

 

ps. Szeryf....[ y o u ] jest doslownie w takiej formie czy trzeba to jakos doinstalowac albo cos dopisac...Chcialem u siebie zrobic taki bajerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności