Skocz do zawartości

vectra b 2.5 V6 temperatura silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Jestem tu nowy

 

 

Mam problem z moją VIKI od 3 dni, otuż problem tkwi w temperaturze silnika, w niedziele podczas jazdy (troszke ostrej bo mi się spieszyło) nagle wskazówka od temperatury wskoczyła na czerwone pole, zjechałem na bok, dałem ogrzewanie na maxa i pomogło, lecz od tamtej pory jak nie jade to jest ok, trzyma tak między 87 a 92stopni, jak tylko ruszę i przejade kawałek to temperatura wzrasta momentami nawet ponad 100 stopni

 

Sprwadziłęm płn chłodniczy i jest oki, jest czysty i go nie ubywa, tak samo z olejem, wentylator włancza się tak jak zawsze przy 92/93 stopniach i chodzi cały czas dopuki nie stane i nie schłodzi silnika

 

 

 

niemam pojęcia o co tu moze chodić, moze chłodnica jest przytkana i ma przez to małą wydajność

 

[ Dodano: Wto Mar 03, 2009 21:25 ]

a zaponiałem dodać jest to vectra B 2.5 V6 z 1999roku, z przebiegiem 232tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmyyy termostat mówsz kolego, a czy to by nie były wtedy inne objawy??? wydaje mi się ze przy termostacie by się nie nagrzewał, a tu jest odwrotnie, nagrzewa się bardzo szybko

hdyby się zablokował na małym obiegu to chyba chłodnica była by zimna, a wszystkie węrze i chłodnica się nagrzewają, faktem jest to ze węrze wchodzące do chłodnicy są mega gorące, a te które wychodzą i idą do zbiorniczka z chłodnicy, jak i sama chłodnica są tylko letnie

 

[ Dodano: Sro Mar 04, 2009 08:01 ]

no moze dzisiaj się doweim o co ta chodzi, po pracy jade do mechanika, ale znająć życie to otwożą maskę, stwną w kułko i zaczną dumat, moze to, a może tamto ..... :lol: zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pierwsze co przychodzi ludziom do głowy jeśli chodzi o temp. silnika to termostat,a tu figa...Masz rację "maciekla" problem najprawdopodobniej leży w zabrudzonych chłodnicach,jeśli czyszczenie nie przyniesie efektu to sama chłodnica - kiedyś miałem taki przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A no widzisz, ja tam nic nie sypałem ale wiadomo co tam sypał poprzedni właściciel :wesoly:

Jeździła nią wcześniej kobitka z dziećmi, więc pewnie jej nie deptała za bardzo, ja ją kilka razy przegoniłem i moze pozbierało trochę syfu i gdzieś ją przytkało :D, niop ale to już zdjagnozowane chłodnica nagrzewa się tylko w połowie od doły jeś zimna a na górze letnia, zamówiłem już nową w piątek chłopaki wymienią i powinno być dobrze, tmtą jak się da to przepłukam i sprzedam a ajk nie to do śmieci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no może i tak, ale nie mam czasu na podwujne naprawy, zeby ją pożądnie przepłukać to i tak trzeba ją wyjąć, a mam znajomego w hurtowni INTER-CARS i za nową chłodnicę zapłacę 283zł, nie jest to moze mało, ale dużo terz nie :lol:, a nie mam ochoty po przepłukaniu za miesiąc czy dwa znowy musiec ją płukać, a nowa, to nowa :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba demontowac :lol:

plyn jest tzw penetrujacy

dziala przy pracujacym ukladzie

 

sam to robilem po awarii chlodnicy oleju w starym V6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Gość dominik2501

Podepnę sie pod stary temat mam vb 2.5 v6 też mam problem z temperaturą tylko u mnie jest za niska jak auto stoi jest ok jak ruszę to spada do 50 stopni raczej termostat ile takie coś kosztuje myślę o czymś czego nie bedę musiał za miesiąc ponownie zmienić bo dostęp jest boski i trochę rozbierania

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności