Skocz do zawartości

Gdzie jest port komunikacyjny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Zakupiłem sobie samochód Calibra z silnikiem c20xe 16V z 94 roku (ful opcja) z gazem. Gdy wracałem samochodem do domu po około 40 kilometrach zapaliła się mi kontrolka chack engine. Przeczytałem na forum że sam mogę sprawdzić błędy w tym samochodzie, co się mogło popsuć. Niestety nie wiem gdzie jest wtyczka komunikacyjna. Gdzieś znalazłem ze powinna bć po lewej stronie obok kielicha amortyzatora, niestety tam jest zbiorniczek od chłodnicy :lol:. Po prawej stronie jest komputer od gazu i ABS (boscha).

 

Dzisiaj szukałem tej wtyczki jakieś 2 godziny i nie mogę jej znaleźć :roll:. Jeśli ktoś ma taki model to proszę o jakieś rady...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

a co to za silnik CX20ne - :roll::lol:

 

[ Dodano: Wto Mar 03, 2009 21:08 ]

jak w cali nie pamiętam albo pod maską - czarna skrzynka lub przy kolektorze oktanowym, chyba że w skrzynce bezpieczników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak to silnik CX20ne, w skrzynce z bezpiecznikami sprawdzałem tam go nie ma :lol:. BTW Czy ta wtyczka jest do czegoś wpięta, czy wisi sobie bezczynnie ?

 

EDIT:

sorki to silnik c20xe (16v) sorki ale dopiero teraz się zorientowałem że wprowadzam was w błąd :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

świetnie :lol: właśnie sczytałem błędy nr 73 i 31, sprawdzę co to jest

73 - Przepływomierz powietrza - za niskie napięcie

31 - Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej (tylko przy włączonym zapłonie)

 

Czym to ugryźć i czy mogę jeździć samochodem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

wtyczka/styki przepływki do sprawdzenia

a brak sygnału o prędkości obrotowej może występować - silnik nie pracuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok zrobiłem jeszcze raz test ale na włączonym silniku (nic się nie zaczęło palić i nic nie wybuchło :roll: )

 

93 - Czujnik Halla - zbyt niskie napięcie

16 - Czujnik spalania stukowego albo 162 albo 72 (lampka czasem bardzo szybko mrugała ) i ten błąd był na początku po jakimś czasie znikną

 

92 - Uszkodzony czujnik położenia wałków rozrządu XEV (znikną po chwili )

 

72 - Czujnik położenia przepustnicy - nie otwiera się wyłącznik pełnego obciążenia ( chyba ten tez :lol:)

 

62 - Elektrozawór odprowadzania par paliwa - zbyt wysokie napięcie (znika po jakims czasie)

 

Na początku jak zapaliłem samochód i zostawiłem go na benzynie to się gasił (dusiło go), dopiero jak się rozgrzał to normalnie zapalał i szedł bez zakrztuszenia się.

 

Aha zaczęła mi świecić taka lampka jest w nawiasach w niej odwrócona żarówka z promieniami a w tej żarówce wykrzyknik. Nie wiem co ona oznacza.

 

Pewnie jednak pojadę do warsztatu, niech podepną komputer i sprawdzą

 

O dziwo teraz przestała mi świecić kontrolka cheack engene

 

W jaki sposób sprawdzić czy czujnik temp działa poprawnie i czy wentylator nie jest uszkodzony...

 

PS. jeśli ktoś posada książkę do calibry w PDF-ie to bardzo proszę o informację.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zaczęła mi świecić taka lampka jest w nawiasach w niej odwrócona żarówka z promieniami a w tej żarówce wykrzyknik. Nie wiem co ona oznacza

sprawdz swiatla stopu

 

a o instrukcje i inne rzeczy tego typu

pytamy i prosimy w odpowiednim temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

heh na odpalonym silniku... no gratuluje pomyslowosci...

Dlaczego gratulujesz pomysłowości ? Na tym forum wyczytałem że błędy które przytoczyłem wcześniej pojawiają się właśnie na zgaszonym silniku i ze zaleca się zrobienie testów na włączonym silniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności