Skocz do zawartości

problem z ABS vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

jestem wlascicielem vectry A 93r. 2.0 sedan

 

abs raz mi dziala raz nie

 

mam rozny profil opon, z przodu zimowki a z tylu letnie.

dzis spadl snieg, sprawdzalem czy dzialala, i zadzialal cos 5 razy i przestal.

 

kontrolka wogole mi sie nie swieci, najprawdopobniej spalona zarowka.

 

co moze byc tego przyczyna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozny profil opon, z przodu zimowki a z tylu letnie.

To moze byc jedna z przyczyn awarii, komp ABS caly czas monitoruje predkosc obrotowa kół, a jak mu sie nie zgadza to sie wylacza.

Jakie masz aktulanie kola zalozone, chodzi mi o dokladny rozmiar na przedniej i tylnej osi.

Polecam wymiane zaroweczki przy kontrolce ABS, ulatwi to w przyszlosci diagnoze usterek.

Polecam przejrzenie tego tematu: Kody błędów ABS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Popieram.....przy ABS musi być identyczna szerokość i profil opony na kazdej z osi.Nawet jak byś miał ten sam profil a inną szerokość to nic nie da bo profil to np 50(50% z szerokości 195)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Działa do pewnej predkosći obrotowej kół:D Kiedy przelicznik miedzy osiam sie zgadza.Ja np w omedze na tyle miałem 2155515 a na przodzie 2055015 i abs wyłaczał mi się przy 80kmh :D A co do twoich opon na przodzie masz 55% z szerokości 185 na tyle 55% z szerokości 175:) A tak wogole to przełóż sobie te węższe kapcie na przód...bedzie Ci się lepiej jeździc po koleinach.Ja do omku kupowałem nówke komplet 1955515 bo przy 205 na przodzie ciezko było przy 160 kmh utrzymać się w koleinach a przy oponach 195 jak ręką odjął:D

 

małe poprawki,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
55% z szerokości 185 na tyle 55% z szerokości 175

nie rozumiem tego napisales :)

 

A tak wogole to przełóż sobie te węższe kapcie na przód...bedzie Ci się lepiej jeździc po koleinach.

wezsze - to jaki rozmiar?

 

a jezeli chodzi o abs to tez nic na to nie poradze :lol: brak kasy na zimowki na tyl. a przypadlby sie abs bo straszny panikaz jestem :lol: peptam odrazu po cheblach :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Heh weższe laczki to oczywiście te 175.Ale jak rozumiem to szersze kapcie masz na przodzie bo masz zimówki tak???

 

 

55% z szerokości 185 na tyle 55% z szerokości 175

 

a TE % to jest profil twojej opony rozumiesz??Tak sie liczy profil od Szerokości w %

 

A co do ABS to własnie przez rużnice w profilach opon.Bo tak jak napisałem profil jest liczony od szerokosci oopony a u Ciebie kazda opona jest inna.Czujniki wariuja bo jest rużna predkośc obrotowa kól i nic z tym nie zrobisz....Albo musisz wyczuć predkość w jakiej zapala sie kotrolka od ABS i jej nie przekraczać:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na przodzie mam zimowki 185/65

a tyl 175/65 letnie

 

z abs-em wszystko rozumiem, teraz juz wiem czemu nie dziala.

 

a tych %procentow dalej nie, ale dajmy sobie spokoj :)

 

teraz mam 14" kola, kolega z pracy doradza mi na lato zalozyc sobie 15", twierdzi ze auto bedzie trzymac sie lepiej drogi. a co tym myslisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

55% z szerokości 185 na tyle 55% z szerokości 175 sory mi się jebło teraz tzn źle napisałem miało być tak : 65% z szerokosci 185 (przód) i 65% z szerokości 175(tył) Profil opony u Ciebie to 65 więc 65% z szerokości opony?? juz rozumiesZ?:) Hmm ja myślałem ze w viki a z silnikiem 2.0 były 15 to napewno bedzie sie lepiej jezdzić na ciut większych kułkach.A jak Wy mysliscie były 15 w viki nie???:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności