Skocz do zawartości

czujnik prędkości obrotowej pompy wtryskowej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam wszystkich.co to jest czujnik prędkości obrotowej pompy wtryskowej /jak dobrze usłyszałem / z czym to zjeść i jak naprawić a chodzi o to że silnik 2,2 tdi jak się nagrzeje włącza kontrolkę check /tak to się chyba pisze/ silnika gaśnie obrotomierz a na wolnych obrotach pracuje zrywami choć nie gaśnie mechanik stwierdził błąd czujnika jak wyżej .Czekam na miłe wieści bo jak znam życie to będzie boleć. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomóżcie koledze ponieważ i mi pomożecie.

Ja mam podobny problem, diagnoza wykazała to samo i objawy są bardzo podobne. Tylko silnik 2.0 DTI (DTH) 101 KM.

 

Mianowicie przy rozgrzanym silniku ni z tego i owego obroty na obrotomierzu spadają do zera a samochód prawie w ogóle nie reaguje na pedał gazu (brak mocy). Oczywiście pojawia się również kontrolka obudowy silnika czyli jak wyżej i kontrolka obudowy chłodnicy.

Po krótkim postoju kiedy silnik trochę ostygnie i po dodaniu gazu do około 3 tys obr/min problem znika i jest ok.

 

Komputer wykazał błąd czujnika prędkości obrotowej silnika przy pompie wtryskowej.

co to jest za ustrojstwo.

pomocy

poprawiłem ''regulamin 3,1''/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i mnie pomogła wymiana czujnika obrotów wału korbowego za 190 zł orginał lub podruba za 90 zł. Więc przed remontem pompy może by to rozważyć.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem komputer i błędy jakie odczytałem to:

 

P1110 - zawór regulacji zmiennej długości kolektora dolotowego l

P0725 - uszkodzenie w układzie wejścia obrotów sinika/przekładni

P1335 - nieprawidłowy sygnał obrotów silnika dla sterownika pompy wtryskowej

 

Te trzy błędy pojawiają się zraz po tej sytuacji jaką opisywałem poprzednio. Czyli są ze sobą powiązane. Po skasowaniu żaden błąd się nie pojawia aż do momentu zdarzenia.

 

Dlatego proszę o pomoc, może już ktoś miał podobny problem. Ponieważ nie chciałbym wymieniać połowy silnika, żeby trafić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, być może rzeczywiście jestem z tych upartych. Dlatego jeszcze raz bardzo dziękuje za linka, który będzie podstawą mojej argumentacji z mechanikiem. Żeby oczywiście w pierwszej kolejności wymienić czujnik a nie pompę.

 

PS.

mój nik to LEPO_A

Pozdrawiam "Omnibs" ???

 

poprawiłem ''regulamin 3,1''/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo uraziłem, całkiem niechcąco z pośpiech.

Już poprawiam. :twisted:

 

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 21:04 ]

Halo kolego Lepo_A;

 

Czy auto już naprawione?

Podziel się wiedzą czy nasza teoria była właściwa?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pompie wtryskowej jest taki czujnik ale praktycznie on się nie psuje, dlatego posłuchaj rady kolegi Omnibusa. Z naprawą pompy jeszcze zdążysz. Chyba, że pompa była ostatnio naprawiana to wtedy coś takiego może się zdarzyć. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

 

Przepraszam, że nic nie pisałem ale jakoś tak wyszło i byłem w rozjazdach. Więc auto dalej nie naprawione. Dzisiaj zamówiłem czujnik i jak tylko go wymienię to powiem wam czy możecie nosić miano Doktor Quinn :)

 

A bardzo bym się ucieszył żeby tak było bo jest cieplej i coraz częściej auto jest w trybie awaryjnym.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

Jestem nowy na tym forum, więc wszystkich pozdrawiam.

Na bank to jest czujnik obrotów wału korbowego-przerabiałem to miesiąc temu. Objawy identyczne, na początku nie było tak źle dało się jeździc ale tak po dwóch tygodniach to już był koszmar. Wymiana jest bardzo prosta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności