Skocz do zawartości

"kabel wolnych obrotow"?


Gość Wrzosek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wrzosek

witam. z przodu gaznika patrzac od strony maski mam wolny pin na kabelek. auto nie trzyma mi obrotow na benzynie, nawet jak trzymam silnik na wysokich obrotach ale pedal gazu jest wcisniety caly czas tak samo to auto schodzi z obrotow i gasnie. nie gasnie tylko podczas "pompowania" pedalu gazu

 

co do gazu to chodzi na wolnych. lekko sie dlawi ale to chyba wina przykreconej srobki w instalacji instalacji (jeszcze tego nie sprawdzalem).

 

 

chcialbym sie zapytac czy moze byc tego powodem wlasnie brak tego kabelka? skad on powinien wychodzic? bo nigdzie nie moglem znalesc zadnego wolnego kabla ktory moglby tam byc O_o

 

 

BTW kocham mojego kadetta. juz 1,5 tygodnia skladam go do kupy i caly czas cos nowego nie pozwala mi sie nudzic ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BombaNs

Z tego co ja się orientuję to w gaźnikach raczej jest dysza wolnych obrotów regulowana przez człowieka a nie przez komputer ( nei wiem co to za kablek).

Przyczyną gaśnięcia może być zła regulacja gaźnika, lewe powietrze, zużyty lub brudny gaźnik lub zacierająca się lub brudna pompa paliwa (jeżeli chodzi o chodzenie na benzynie).

 

Na początek sprawdzić czy pompa podaje paliwo cały czas czy tylko jak pompujesz. Jeżeli działa tak jak powinna, przeczyść gaźnik i spróbuj go uregulować ( zapamiętaj początkowe ustawienie abyś mógł do niego wrócić) a jeżeli nie działa wymień pompe lub w jakiś sposób ją wyczyść.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na rysunek to pod przepustnica powiny byc dwie srubik na plaski wkretak i jedna z nich to regulacja wolnych obrotow natomiast z tego co pamietam z mojego kadzia d to ten przewod to zwykle umasowienie ale moge sie mylic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Przecież do tego gaźnika dochodzi tylko 1 kabelek do zaworu odcinającego. Bez podanego napięcia auto nie ma prawa jeździć. Dziwne rady dajecie.

Zajrzyj pod maskę dowolnego kadetta na postoju. Nie ma takiej mozliwości, żeby któryś jeździł z wolnym pinem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest konkretna odpowiedz ktora mi duzo pomoze :?:

 

jezdze na gazie i nie wnikalem w to za bardzo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

orientujesz sie moze skad ten kabel wychodzi? ;) albo jaki ma kolor? :D bede musial przyrzec sie jakiemus kadettowi :beer:

 

dzieki wielkie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności