Skocz do zawartości

alternator i brak ladowania - elektryka?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wrzosek

mam nastepujacy problem ??? nie mam ladowania. nie pali mi sie kontrolka od zarowki przy liczniku. odpowiada za nia niebiesko-bialy kabel jesli dobrze mysle. podlaczylem go pod alternator (byl odlaczony a w alternatorze siedzial jakis inny - od czego nie mam pojecia - tamtego wsadzilem w wolny pin w rozruszniku ??? ). do tego nie mam ladowania. z tego co sie orientuje to kontrolka od ladowania przy zaplonie i w przypadku braku ladowania jest plusem a przy ladowaniu minusem. i jeszcze jedna ciekawa rzecz... mam "przelacznik" ktory zapala ta kontrolke O_o mianowicie wlacznik podgrzewanej szyby O_o kiedy zalaczam podgrzewanie to kontrolka zaczyna sie jarzyc... domyslam sie ze jest zwarcie na masie ale... rozebralem deske (w sumie to nie musialem bo jezdze z nieposkladana) ale nie widze zadnych kabli ktore mogly by te zwarcie powodowac. w ciagu 2 ostatnich kilku dni mialem 2 zwarcia ale wszystkie przyczyny i skutki juz zniwelowalem i niby jest tak jak byc powinno...

 

dodam ze kontrolka od ladowania nie palila mi sie juz od czasu przelozenia silnika...

 

dzisiej troche z tym walczylem po tym jak wczoraj bylem zmuszony spac 30km od domu w aucie ??? jutro od rana tez bede ale moze ktos mialby jakies "pomysly" badz "rady"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

nie pali mi sie kontrolka od zarowki przy

O którą kontrolkę chodzi?

od czego nie mam pojecia - tamtego wsadzilem w wolny pin w rozruszniku

Jak nie wiesz od czego jest dany kabelek to lepiej go nigdzie nie podłączać. Do rozrusznika idą 2 kable: jeden prądowy i drugi do bendixa. Nic więcej.

i jeszcze jedna ciekawa rzecz... mam "przelacznik" ktory zapala ta kontrolke O_o mianowicie wlacznik podgrzewanej szyby O_o kiedy zalaczam podgrzewanie to kontrolka zaczyna sie jarzyc... domyslam sie ze jest zwarcie na masie ale... rozebralem deske (w sumie to nie musialem bo jezdze z nieposkladana) ale nie widze zadnych kabli ktore mogly by te zwarcie powodowac.

Ogrzewanie tylnej szyby zabiera spro prądu, jak masz jeszcze powłączane światła to napięcie ładowania mocno spada i z tąd jarzenie się kontrolki od ładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

....od siebie mogę dodać tylko tyle: choć ładowanie miałem w kadecie dobre (odpowiednie napięcie), to np. w momencie wciśnięcia jednocześnie hamulca i włączenia kierunkowskazu, też zaczynała mi się jarzyć kontrolka, podobnie było z dmuchawą i długimi światłami. Kolega znalazł przyczynę i to naprawił, winę za to ponosiła zaśniedziała masa gdzieś pod kierownicą (nie dopytywałem się dokładnie) ???

 

Z kolei gdy innym razem kontrolka przestała mi w ogóle świecić- konsekwencje.. nie było ładowania i akumulator się wyładował ??? ( choć zawsze wydawało mi się, że jak ładowania z jakiś przyczyn nie ma, to kontrolka po prostu nie gaśnie po uruchomieniu silnika ??? chyba po to jest nie??? ) Przyczyna- kompletnie zużyte szczotki w alternatorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wrzosek

nie pali mi sie kontrolka od zarowki przy

O którą kontrolkę chodzi?

chodzi o ta kontrolke od ladowania

 

 

od czego nie mam pojecia - tamtego wsadzilem w wolny pin w rozruszniku

Jak nie wiesz od czego jest dany kabelek to lepiej go nigdzie nie podłączać. Do rozrusznika idą 2 kable: jeden prądowy i drugi do bendixa. Nic więcej.

podlaczylem na probe na chwile ale 0 zadnych efektow ;/

 

i jeszcze jedna ciekawa rzecz... mam "przelacznik" ktory zapala ta kontrolke O_o mianowicie wlacznik podgrzewanej szyby O_o kiedy zalaczam podgrzewanie to kontrolka zaczyna sie jarzyc... domyslam sie ze jest zwarcie na masie ale... rozebralem deske (w sumie to nie musialem bo jezdze z nieposkladana) ale nie widze zadnych kabli ktore mogly by te zwarcie powodowac.

Ogrzewanie tylnej szyby zabiera spro prądu, jak masz jeszcze powłączane światła to napięcie ładowania mocno spada i z tąd jarzenie się kontrolki od ładowania.

kontrolka ta zapala sie zarowno gdy silnik wlaczony jak i wylaczony.

 

 

 

 

 

teraz to juz mi nawet ta dmuchawa i wlacznik podgrzewania tylnego nie dziala ??? cos musialem popsuc ??? jutro przyjze sie temu blizej i dokladniej ??? od samego rana ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności