Skocz do zawartości

Pytanie o zbiornik wspomagania (wnętrze)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość marian132

Witam

 

Posiadam pompe wspomagania chyba delphi tą z długą szyjką. Podczas ruszania kierownicą słyszę cichy dzwięk pompy wspomagania - skłoniło mnie to do sprawdzenia płynu, według intrukcji jest tam taki bagnet i jak go włoże to wydaje sie być wilgotny na końcu ale niewiadomo jaki tam jest płyn wlany bo bagnet jest czarny. Moje pytanie brzmi-zaglądał ktoś z szanownych forumowiczów do tego zbiornika? Ja w nim na dnie widze takie metalowe sito z otworami i w tych otworach widze płyn. Czy to normalne ze taki duży zbiornik jest pusty i widać to sito?

 

Przepraszam moderatora przez pomyłke umieściłem post nie w tym dziale :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

jak widzisz dno tzn., że brakuje Ci płynu. Dolej oleju przeznaczonego do wspomagania (ATF) bo możesz uszkodzić pompę.

 

Czy to normalne ze taki duży zbiornik jest pusty i widać to sito?

zobacz czy przypadkiem nie masz jakichś wycieków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poniwaz mam podobny problem nie bede otwieral nowego tematu. Ostatnio czasem przy pierwszym porannym uruchomieniu jak odpale i po chwili probuje ruszyc to kierownica ciezko chodzi jakby nie bylo wspomagania i zaraz sie pojawia. Zdarza sie to tylko rano. Jak moge sprawdzic gdzie jest plyn wspomagania? Moze ktos wrzucic fotke i zaznaczyc gdzie mam to szukac? Myslicie ze to moze sie dziac przez niski poziom plynu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batman1987

Popatrz na zakrętki wszystkich zbiorniczków, bo może na którymś będzie kierownica narysowana, to będziesz wiedział że to wspomaganie. Tak mnie instruktor uczył 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbal, stań naprzeciwko paska i zajrzyj za silnik głęboko nieco po prawej stronie alternatora ,tam własnie ujrzysz zbiorniczek w białym kolorze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marian132

Może ten typ zbiornika tak ma? Poszłem jeszcze raz sprawdzic i na bagnecie jest w połowie. Więc chyba wszystko ok bo tam na dnie są dziurki i chyba ten bagnet wchodzi w nie.Najlepiej jakby ktoś kto ma taki sam zbiornik zobaczył jak jest u niego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Mam wielki problem bo nie wiem jakiego koloru jest moj plyn do wspomagania, zastanawiam sie czy nie pojechac do OPLA?? Moze oni mi pomoga w dobraniu plynu

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Mam wielki problem bo nie wiem jakiego koloru jest moj plyn do wspomagania, zastanawiam sie czy nie pojechac do OPLA?? Moze oni mi pomoga w dobraniu plynu

 

pozdr

Musisz sprawdzic jakiego koloru masz obecny plyn. Sa chyba 2 albo 3 rodzaje (kolory). Ja w swojej Astrze F mam czerwony. A jak nie jestes pewnien to moze czas kupic nowy i wymienic. Wtedy nie bedziesz mial watpliowsci jaki plyn jest . Koszt nie ejst duzy. Za 1l zaplacilem ok 25zl. Tylko musisz sprawdzic ile plynu wchodzi. A moze masz wspomaganie elektryczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co sie zdazylem dowiedziec to podobno wszytskie Astry G maja wspomaganie elektryczne. Podjąłem decyzje ze wymienie caly pln, tylko nie wiem jak sie go pozbyc z ukladu. Moze ktos wie jak sie pozbyc starego plynu?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności