Skocz do zawartości

Pojemność zbiornika gazu do Zafiry.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Umówiłem sie na instalacje LPG do mojej Zafiry 2.2 16V zdecydowałem się na STAG 300 wcześniej sugerowano mi OMLV ale za dużo ma negatywnych ocen i problemów ze sterownikiem. Według mnie instalacja STAG 300 z parownikiem przeznaczonym do modeli 180 KM powinna spisywać się najlepiej.Jednak jedno mnie martwi, gość co będzie to zakładał powiedział że założy zbiornik o pojemności 48l według mnie to za mały zbiorniczek zakładają. Przy założeniu spalania na poziomie 12l/100km to da mi zasięg około 300km. W sytuacji kiedy ja dużo jeżdżę to będę tylko szukał stacji z gazem.

Czy jest możliwość założenia większej butli, wydaje mi się że gość coś ściemnia że nie da się założyć większego zbiornika. W zakładzie gdzie oferowano mi OMLV powiedzieli że zamontują zbiornik 60l.

prosił bym o opinie użytkowników Zafir z LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie jestem uzytkownikiem zafiry, ale myślę, że gościowi pewnie chodziło o to, iż nie może założyć większego niz 48l. zbiornika w miejsce koła zapasowego. Natomiast można włozyć duży 60 lub 65l. poza wgłebieniem na koło zapasowe. Kiedyś w starej Asconie miałem butle w bagazniku zaraz za tylnym siedzeniem (na szerokosc całego bagaznika -65l miała). Bagażnik był ogromny wiec ta butla wcale nie przeszkadzała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W miejscu gdzie oferowali instalacje OMLV butla miała być w miejscu koła zapasowego. W Zafirach koło jest podwieszane pod bagażnikiem na zewnątrz samochodu. W bagażniku nie ma miejsca na zbiornik za względu na dwa dodatkowe siedzenia z których korzystam. Moim zdaniem powinien zmieścić się większy zbiornik,ale wydaje mi się że problem leży w cenie zestawu jaki się montuje w tym zakładzie . Zestaw w tej cenie może zawierać mały 48l zbiornik. Jeżeli będzie taka możliwość to chętnie dopłacę za większy zbiornik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zafirach koło jest podwieszane pod bagażnikiem na zewnątrz samochodu

:wesoly: a to sorry, nie wiedziałem, że tak jest w Zafirach :wesoly:

 

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 11:36 ]

Moim zdaniem powinien zmieścić się większy zbiornik,ale wydaje mi się że problem leży w cenie zestawu jaki się montuje w tym zakładzie

jezeli tylko jest miejsce to nic nie stoi na przeszkodzie

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Różnica w cenie za mniejszy/większy zbiornik nie będzie wielka - tylko czy wejdzie.

Wystarczy przekręcić do jednego czy innego montażysty z pytaniem - jaki wejdzie max zbiornik do tego modelu - jeśli montował to będzie wiedział.

Wybór zbiornika nie był uzależniany od producenta pozostałych elementów instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gostek w zakładzie ma parę typowych zbiorników najczęściej montowanych i takie montuje. Ja mam w Astrze 44l i instalkę Stag 300. Myślę że zbiornik 60l powinien wejść, Astra ma opony 195, a Zafira chyba trochę większe, a poza tym pod spodem jeśli będzie trochę wystawał to nie będzie to większy problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jutro po pracy jadę poszukać po innych zakładach, jakoś nie wierzę temu gostkowi. jak dla mnie to kicha 48L zbiornik . Przy sporej jeździe to będę tankował codziennie albo nawet 2*dziennie!:) Strasznie wk......ia mnie taka perspektywa :) .

 

popr.DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam zamontowany 56L (wchodzi ok. 46-47l LPG). Ale standard to 45L pojemności wodnej do Zafiry. Zbiornik w koło, firmy Irene, wysokość 200mm. Do niektórych egzemplarzy podchodzi 225mm i wtedy da się jeszcze większy zbiornik zamontować, ale u mnie byłby to najniższy punkt samochodu.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam zbiornik 48 ltr wchodzi 38.5 liczy sie pojemnosc zbiornika np 60 razy 0.8 i jest wynik ile wejdzie przy sprawnym odbijajacym wielozaworze.Napisz jakie graty ci zalozyli ze stag wiem jaki parownik i wtryski to powiem czy masz odpowiedni setup,dobrany do mocy silnika.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności