Skocz do zawartości

Problem - padający silnik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Pada mi silnik w astrze F, ma duży pobór oleju prawie 1l/1000km, mierzyli mi kompresje i mówią że pierścieni już nie uświadczy w nim, pytanie teraz co się lepiej opłaci czy wymienić silnik na inny czy ten wyremontować? pierścienie i te sprawy... pomóżcie doradźcie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz kasy i co chcesz robić...

Mały remoncik:

- pierścienie, uszczelniacze, panewki, komplet uszczelek, rozrząd > koszt ok. 700-1000zł

Większy remoncik:

- pierścienie, tulejowanie, panewki, uszczelki, rozrząd > koszt ok. 2000zł

Remont kapitalny:

- szlif walu, honowanie cylindrów, tłoki + części z małego remontu > koszt... nawet 4 tyś zł...

 

Koszt używanego silnika > od 400zł. do 1500zł. > używka to loteria, ale sprawdzając silnik przed kupnem można tego uniknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jogi1982

1 wybadaj w jakim stanie jest blok , czy nie jest porysowany .

jeżeli nie to wymiana pierścieni ,uszczelniaczy zaworów wystarczy

 

2. jezeli blok jest w kiepskim stanie nie masz co mu robić szlifu lepiej poszukać używanego silinka (ale tu też nie wiadomo na co trafisz )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziś zrobiłem dolewkę i po przejechaniu 1300 km dolałem litr oleju tak aby było delikatnie pod max. Rozrząd zrobiłem w wakacje przed wyjazdem, jak mierzyli kompresję to mówili że jest 4 (czegośtam - nie pamietam nie znam się jakie to są jednostki miary) i radzą mi poszukać nowego (tzn używanego silnika) że to wyjdzie taniej, tylko czym się kierować przy wyborze silnika wiem że mam szukać takiego samego jak mam modelu, 1.6 8V numer mam gdzieś zapisany. na co zwracać uwagę

-na wycieki? na stan elementów?

-sugerowany przebieg?

-czy silnik z anglika się nada?

Czy znacie może miejsca gdzie mają dużo silników i warto się tam zakręcić na terenie województwa lubelskiego?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-na wycieki? na stan elementów?

Jak nie będzie umyty to można zwrócić na to uwagę, generalnie spod pokrywy wałka i tak leci :wesoly:

-sugerowany przebieg?

Na to bym nie patrzył...

-czy silnik z anglika się nada?

Jak najbardziej 8)

Czy znacie może miejsca gdzie mają dużo silników i warto się tam zakręcić na terenie województwa lubelskiego?

Nie wiem jak teraz ale wcześniej w Markuszowie były dogodne warunki bo dostawało się fakturę i miesięczną gwarancję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emsi0072007

Tydzień temu wymieniałem silnik u siebie, 1.4 60 km, stary żarł ponad litr oleju, był niewyobrażalnie słaby. szukałem długo aż znalazłem ogłoszenie na allegro ;) kupiłem kompletny silnik z całym osprzętem za 300zł ( kolektory, monowtrysk, sonda, alternator, sprzęgło i wszystkie czujniki) silniczek jest żwawy, pali na dotyk, cichy, czy bierze olej to jeszcze nie wiem;). Przy zakupie używanego silnika dużo o kondycji silnika powiedzą Ci świece (jeżeli są w silniku zamontowane) po ich wyglądzie można dużo wywnioskować. Jeżeli są zaolejone albo mają dużo nagaru na elektrodach, to znaczy że silnik lata świetności ma już za sobą i spala olej. Czysta świeca i brunatny nalot świadczą o dobrej kondycji silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Podepnę się do tematu. Co ile tyś km powinno się robić kapitalny remont ? Pytam bo chcę kupić używaną Astrę i czy jak kupię taką z powiedzmy 150 tys przebiegiem czy po 50 czeka mnie już kapitalka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co ile tyś km powinno się robić kapitalny remont

Nie ma takiej reguły.

Przed kupnem sprawdź kompresję i ciśnienie oleju, albo jedź na warsztat o ile sprzedający na to się zgodzi.

Jeśli się nie zgodzi, to szukaj innego pojazdu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności