Skocz do zawartości

Corsa 1,7DTi i tylko 130Km/h


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pytanie co to może być, Corsa C z 2001 wyciąga mi tylko 130km/h na obrotomierzu 3000obr.i dochodzi maksymalnie do 3500 obro. i nagle jakby coś się odcina. Miałem ostatnio taką sytuacje że katowałem samochód na tych 3500obrotów jakieś 30 km na autostradzie i później miałem problem z wspomaganiem (jakby w ogóle go nie było). Jaka może być przyczyna takiej niskiej prędkości maksymalnej mojej Corsy. Ktoś ma jakieś pomysły. Jestem z Gdańska może ktoś zna miejsce gdzie mógłbym sprawdzić na kompie silnik? Proszę o poradę :)

poprawiłem w tytule"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kontrolka się nie świeci olej był wymieniany ok pół roku temu ale nie przyniosło to żadnych efektów. Na postaju silnik pracuję miarowo czyli ma około 800obr. czasem podwyższa się do 900 (bardzo sporadycznie) ale nigdy nie przekracza 1000 obrotów

 

[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 12:19 ]

jescze jendo przebieg to 160 000km

 

[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 12:19 ]

jescze jendo przebieg to 160 000km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410
GrzECHO pytal czy na postoju mozesz wkrecic silnik powyzej 3500 czy tez Ci odcina a nie jakie masz obroty na luzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A Sorry. Tak na jałowym wskazówka spokonie dochodzi do ponad 4000obr. ale wtedy ostro zakopci spalinami. Wiem że podobno disli nie powinno się wkręcać na wyższe obroty na luzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Sorry. Tak na jałowym wskazówka spokonie dochodzi do ponad 4000obr. ale wtedy ostro zakopci spalinami. Wiem że podobno disli nie powinno się wkręcać na wyższe obroty na luzie.

Jak kopci to nie dobrze 8) Powinien tylko w przypadku ostrego depnięcia puscic lekkiego czarnego kopcia z nieprzepalonej ropy i tyle , a jeżeli kopci to coś nie halo nie jestem jakimś strasznym fachurą, ale nie wiem czy to turbina , ale poczekajmy na fachury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie mi się wydaje że to moga być wtryski. Chciałbym aby ktoś mi jeszcze to napisał czy takie objawy mogą być bezpośrednią przyczyną wtrysków bo jedna one troszkę kosztują 8) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie,przyczyn możne być całe mnóstwo najbardziej banalne to zapchany filtr lub złej jakości paliwo..... no nie ma rady musisz podjechać do mechanika żeby zrobił pomiar doładowania oraz ciśnienie paliwa i oczywiście podpiąć pod komputer w celu odczytania kodów. Czasami pada przepływomierz i silnik ma ograniczoną moc i nie zawsze jest tak ze kontrolka sygnalizuje awarie!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

mam bardzo podobny problem z tym samym silnikiem, ale mi nie odcina.

Podobno do wymiany jest zawór ciśnienia doładowania, ale... Czy ktoś to naprawiał? Jakie koszty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności