Skocz do zawartości

Sprężyny przednie różnią się między Astrą F a G ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Powitać ponownie! Jakiś cza temu opisywałem w wontku moją sytuację po wymianie sprężyn... Do rzeczy, ostatnio wymieniałem spręźyny, kupiłem je w sklepie + amortyzatory, pojechałem do serwisu. Tam wymienili mi jeszcze odboje, łożyska i takie tam... Po wymianie przód auta znacznie poszedł w góre! Zdziwiło mnie to, że aż tak, ale kilka osób mówiło, że z czasem opadnie. Ja jednak w sklepie, w którym kupowałem dopatrzyłem się (sklep działa też na allegro), że osoba ta sprzedała mi od Astry G! Stąd moje pytanie, czy te do Astry F różnią się od Astry G długością, czy też grubościąhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif Cholera, bo jeśli tak to sprzedawca powinien mi wymienić na właściwe i oddać koszty wymiany (112zł strona) 8) W tym kraju nie może być normalnie, dzisiaj wymieniałem drugi raz termostat po tym jak tydzień temu kupiłem niesprawny, oczywiście koszty wymiany X 2! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem wczesniej

od innego silnika moze tak byc jak masz

diesel jest ciezszy i ma inne zawieszenie od 1,6

podjedz do firmy

sprawdzic w katalogach oznaczenia(albo sam poszukaj na necie)

i wtedy szukaj winnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal.gol, skoro w jednym temacie o tym pisałeś to tam należało kontynuować

 

wg podanych różnych referencji sprężyny do Astry F są inne od tych do Astry G

a jaka różnica - musiałbyś sam rzucić na nie okiem

W F sprężyna ma mniejszą średnicę zwoju (może i druta - nie sprawdzałem) i jest niższa np 2.5-3,0cm - ale tu wielkość tej różnicy może być zależna też od producenta sprężyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To by się mogło zgadzać. Zobaczymy jak się ustosunkuje sprzedawca, mam wydruki z allegro co do modelu, który mi sprzedał, a tych właściwych. Ewidentnie cena, firma, kolor zgadza się z tymi co kupiłem, czyli do G. Od F u niego jest i inna cena i firma i nawet kolor! I znowu zmarnowany dzień na odkręcanie sprawy, jeżdzenie po mechanikach itd... Ech! :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakaś była, ale nie wczytywałem się, nie było tam nic, że to do astry. Sprężyny firmy HART.

 

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 20:00 ]

Jestem po wymianie sprężyn na właściwe. Różnice między astrą F a G widać odrazu, od G jest ok. 10-12cm wyższa!!! Średnica zwoju i sama grubość sprężyny jest taka sama. Dzięki! 3-majcie się!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam.

 

Mam pytanko do rafal.gol, czy jeżdziłeś na tych wysokich sprężynach od Astry G, jeśli tak to jakie wrażenia z jazdy, np czy nie za twardo, czy być może za bardzo bujało, jakieś inne negatywne odczucia, czy poprostu według Ciebie tylko źle wyglądał?

Pytam bo ja właśnie chcę podwyższyć troszeczkę autko. Czy mógłbyś jeszcze dać link na te sprężyny na allegro.

 

Pozdrawiam i dzieki za ewentualną odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności