Skocz do zawartości

Dziwny klekot


Gość tomek998

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek998

Witam wszystkich.

Mam kłopot z moim OPLEM SINTRA 2.2td, od niedawna daje się słyszeć dźwięk, który przypomina pracę stycznika (tak jak by się cały czas włączał i wyłączał). Dzieje się to podczas przyspieszania i zwalniania bez użycia hamulca. Nie wiem czy jest jakiś stycznik odpowiedzialny za pracę pompy jej sterowanie albo za utrzymywanie prędkości no i gdzie on się znajduje. A ten "klekot styków" dochodzi z okolic zza radia.

Dodam że daje się słyszeć w zakresie prędkości 50 - 110kmh.

Jeśli ktoś miał taki kłopot, to proszę o info. Może to silnik krokowy albo przepływomierz sam nie wiem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

popr./DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tam nic niema co by się mogło tak zachowywać. Chyba że masz coś z podciśnieniem i

przelączają się klapki nawiewu powietrza. Jedzynie co tam jest w okolicy to przerywacz kierunkowskazów i niewiem czy aby przekażnik tylnego światła przeciwmgielnego.

Sprawdz dokladnie czy to klepanie jest napewno cykliczne czy się zmienia.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek998

Witam

Dziwne klekotanie, o którym pisałem ustało po zdjęciu osony, która znajduje się po maską a przykrywa mechnizm wycieraczek {a dokładnie to silniczek i mechanizm} . Wpadłem na to po tym jak zakładałem nowy wężyk do pompki spryskwacza tylnej szyby i musiałem zdjąć tą obudowę. Później jej nie założyłem i jeździłem z mechanikiem żeby posłuchał tego klekotu. Zrobiliśmy jakieś 20km i nic. Więc mam nadzieję że to wina osłony, przymocowałem ją teraz solidnie i narazie spokój.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam mam problem sintra 2.2td a problem polega na tym ze jak sie silnik zagrzeje to slychac jakis klekot tylko na postoju na wolnych obrotach podczas jazdy tego nie slychac i jak jest silnik zimny np. rano to jest okey. mechanior przypuszcza ze wina jest w rozrzadzie. co o tym myslicie. dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może Ci klekotać osłona rury wydechowej przy rozruszniku, pęka na gięciu i po nagrzaniu może to robić .Może to też być układ dzwigni biegów jak po nagrzaniu na postoju będzie się to działo to, wystarczy przytrzymać dzwignie i sprawdzić czy ustąpiło jak tak to usunąć luzy na mechaniżmie.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności