Skocz do zawartości

drganie auta przy hamowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie,

Mam taki dziwny objaw w mojej corsie B.

 

Ostatnio robiłem hamulce w tyłu. Wymieniłem wszystko prócz bębnów.

Aczkolwiek po tym zabiegu klocki musiały się dostosować do starych bebnów i objawiało sie to tarciem. Po czasie minęło tarcie, ale hamulec był 'miękki' i łapał dosyć późno.

Więc zakupiłem nowe bębny (z ABS), hamuje teraz jak żyleta aczkolwiek pojawiły sie podczas hamowania drgania całego auta. Nie przy calym procesie hamowania, ale w jakich częściach.

 

Czy ktoś może miał podobno sytuację i wie może co z tym fantem :D

 

Z góry dziękuje za pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jesli z przodu masz tarcze to wymien je mialem to samo, i delikatnie skrzywiona felge z przodu mialem tez musialem ja wymienic, czasem przyczyna lezy w oponach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jesli robisz porzadek z hamulcami to wymien szczeki wraz z bebnami a z przdou tarcze wraz z klockami, jesli bedzie mial drgania przy hamowaniu sprawdz felgi i opony u mnie byl taki problem wymienilem do tego z przodu felgi i dopiero pomoglo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Mam podobny problem w swojej Corsie :) i musze wymienić klocki i tarcze na to wynika.sprobuje to sam zrobić.mogłby ktoś napisać czy to ciezka wymiana i czy potrzeba jakis nietypowych narzędzi??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chuliganus

Wymienić?

Jeśli masz w miarę grube tarcze to mozesz je jedynie przetoczyć - wyjdzie taniej. A klocki tylko kupisz i będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cienkie nie są tak wiec chyba je przetocze ;) jeszcze chciałem zapytać czy ja ,początkujacy majsterkowicz dam sobie rade z wymienieniem klocków i demontażem tarcz??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pewnie że dasz, ja jestem laikiem i dałem rade:) zdejmiesz koło to przekreć kierownicą w odpowiednia stronę żebyś miał lepszy dostęp do śrub mocujacych szczęke są 4 nie pamiętam już jakie (chyba na imbus 9 albo 7mm), później jak już zdejmiesz szczęke to podwieź ją sobie gdzieś na druciku i odkręć tarczę od piasty (krzyżakowa srubka) pewnie bedzie zapieczona wieć ją lekko popukaj młotkiem napewno puści...później wszystko dokładnie wyczyść z rdzy i całego syfu od starych klocków, piaste też przetrzyj delikatnie papierkiem...co do tarcz to ja bym nie toczył nigdy żaden tokarz nie da rady stoczyć idealnie tarczy i napewno bedzie miała bicie i drgania nie znikną a mogą być jeszcze wieksze, moze pomyśl czy nie lepiej byłoby kupić nowe tarcze i klocki (no chyba że masz zamiar sprzedać auto w niedługim czasie to nie warto inwestować ;) )

 

A drży Ci całe auto tzn buda czy pedał hamulca i kierownic, czy może czujesz jakby wibracje szły od tyłu w kierunku przodu??? Mi też trzesło ale tyłem wiec wymieniłem wszystko tarcze, klocki, bebny. Były już w opłakanym stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trzęsie kierownicą, pedałem i jakby całym przodem i nasila to sie ze wzrostem prędkości.zaczyna być to odczuwalne przy hamowaniu z prędkości 50 kmh a przy 100 na godzine są to już bardzo odczuwalne drgania i wtedy to juz nie drgania tylko jakby trzepało całym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności