Skocz do zawartości

problemy z gazem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam posiadam Opla astre 1.4 z gazem i mam z nim problemy

1-problemem jest to ze samochód gaśnie na zimnym silniku po rozgrzaniu jest ok

2-podczas ruszania z miejsca muszę dodać trochę więcej gazu a także podczas wolnej jazdy strasznie muli i się dusi

 

korzystałem już z opini gazowników jeden twierdzi iż to reduktor(gaśnięcie) natomiast 2 twierdzi iż to może być wina lewego powietrza które dostaje się przy przepustnicy co wyjaśniało by problem 2 i możliwe 1

 

gaz mam na śrubę i teraz problem niewiem co mam robić jedni mówią tak inni tak zastanawiałem się nad wymiana reduktora oraz elektryki ale boje się po wymianie może byc to samo :beer:

 

proszę o jakieś rady opinie

jak sprawdzić reduktor?

 

jeszcze jedynym problemikiem jest spalanie na pb piszę już tutaj żeby nie zaśmiecać już

troche za dużo pali około 10-12 l/100 jazda spokojna krotkie trasy kable wn świece kopułka wszystkie filtry palec cewka wymienione około 5 miesięcy temu

 

z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

JA również mam ten sam problem i również mam instalację pierwszej generacji. I na benzynie chodzi idealnie a jak przełączę na gaz zaświeca się kontrolka Check. Później po przełączeniu z powrotem na benzynę auto nie chodzi tak jak powinno. Ale najlepiej wyłączyć silnik i poczekać minutkę aż wszystko się ustawi i jedzie jak nowe. JA radzę osobą które mają instalację pierwszej generacji po prostu zainwestować w komputer. Kupiłem moją astrę niedawno i w moim poprzednim samochodzie tez miałem taką samą instalację i bez sensu wydawanie pieniędzy i szukanie przyczyny w reduktorach, sondach itd itp. Po prostu koszt komputera do naszych astr to 300 zł + czyszczenie parownika z wymianą membran + wymiana filtru + wymiana wszystkich wężyków będzie mnie kosztowała oraz regulacja 450-500 zł i to uważam że będzie głównym lekarstwem na nasz problem.

No chyba że ktoś ma lepszy pomysł to słucham.

 

Chris>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że ktoś ma lepszy pomysł to słucham.

... nie żebym się czepiał, ale zaraz wymiana połowy instalacji ???:beer: ...

jak przełączę na gaz zaświeca się kontrolka Check.

... zdarza się...

po przełączeniu z powrotem na benzynę auto nie chodzi tak jak powinno.

... a jak chodzi :):beer:

... dlaczego przełączasz na Pb :beer::beer:

samochód gaśnie na zimnym silniku

... za wcześnie przełącza się na lpg... zagrzej trochę płyn....

za dużo pali około 10-12 l/100

... nie ma podwyższonych wolnych obrotów :beer::beer:

... może wtrysk ,,leje'' .... Pozdro... :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tzn ten komputer to inaczej elektryka gazu tak? bo elektryka jest ale niestety nie sprawna dlatego mam tam srube no chyba tez tak bede musial zrobic, a co do tego lewego powietrza przy ukladzie dolotowym, przepustnicy (gazownik spr i powiedzal ze lewe powietrze sie tam dostaje dlatego wlasnie ciezko nim ruszyc i sie dusi) mowil ze musze uszczelnic caly ten uklad dolotowy jakies uszczelki tuleje lecz niewiem kompletnie jak sie do tego samemu zabrac :wink: ktosa pomoze jakies rady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

xchris, tu nie chodzi o inny komputer wątpię czy to coś da

chodzi o oszukanie sondy a w życiu bym nie wydał takich pieniędzy na naprawę instalacji jak ty tu podajesz

a z kontrolką to jest kwestia ustawienia LPG jeśli z dobrym gazownikiem pogadasz to ci powie że jeśli ustawi ci mieszankę tak by w mieście się lampka nie zapalała to jak pojedziesz na trasę będzie się świecić

jedynym wyjściem jest zamontować moduł oszukania sondy

 

 

no i w tym samym czasie pisaliśmy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tzn obroty ma normalne nie skacza silnik rowno chodzi wszystko co moze odp za spalanie wymienione wiec niewiem :wink: narazie chcialbym zrobic te lewe powietrze tu pytanie czy wlasnie te lewe powietrze moze stanowic wieksze spalanie pb?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co moze odp za spalanie wymienione

... zdejmij tą ,,gruchę'' z wtrysku i niech Ci ktoś zakręci silnikiem... zobacz czy wtryskiwacz podaje mgiełkę... jeśli wlewa paliwo to go silnik nie spali... nie powinien palić ponad 7 l/100 km... Pozdro..

 

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 15:39 ]

adico, uzupełnij profil..... :wink:???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności