Skocz do zawartości

Wspomaganie kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Szukam linków , opisów itp. dotyczące układu wspomagania kierownicy ,chodzi o to że od jakiegoś czasu skręcając kierownicą w miejscu czuje ,że kierownica chodzi z lekkim "oporem" . Za wszelką pomoc z góry dziękuję

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu skręcając kierownicą w miejscu czuje ,że kierownica chodzi z lekkim "oporem"

Po pierwsze upewnij się najpierw, czy w oponach kół jest właściwe ciśnienie.

Jeżeli jest OK to przyczyn można poszukiwać w:

- zatartym przegubie kulowym końcówki drążka kierowniczego,

- zatartym wahaczu zawieszenia przedniego,

- niskim poziomie oleju w układzie wspomagania,

- uszkodzonej pompie wspomagania,

- zużytej przekładni kierowniczej.

To na początek do sprawdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego "Bagno" masz może książkę napraw ja mam w PDF-ie ale jest nie kompletna, chce zobaczyć gdzie znajduję się wspomaganie , może chodzi o olej - mam nadzieje -

Dzięki za rady . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr.suchy

Przylacze sie do tematu. Jezdzilem kiedys sluzbowa Panda Van bez wspomagania - opór jak nie wiem co. W swoim aucie mam ponoc wspomaganie, kierownica fajnie chodzi moze nie jak w nowym mondeo sluzbowym ale zawsze cos. Jednak w czym problem, nie moge zlokalizowac oleju do wspomagania. Na wszystkich materialach znajduje sie on hmm kolo przednich swiateł (naprzciw kierowny) ale u mnie go nie widze. To znaczy ze nie mam wspomagania ? :D

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

proste sprawdzenie pokręć kierownicą przy wyłączonym silniku a potem przy odpalonym zobaczysz czy jest różnica w kręceniu jeśli tak to masz

trochę mnie zakręciłeś jeśli chodzi ci o Corsę to jeśli staniesz przodem do silnika to po prawej str. jest czarny mały zbiorniczek rzuca się w oczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. Ja chciałbym się coś dowiedzieć na temat wspomagania w astrze 1.7D 94r. Mam coś takiego, że przy ruszaniu kierownicą przy zapalonym silniku słyszę taki szum jakby się coś przycierało i co może być tego przyczyną?? Czy wspomaganie może być zapowietrzone, a jeśli tak to jak je odpowietrzyć?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

samuel, może to zabrzmi grubiańsko ale na początek jest takie coś jak witamy

 

zapowietrzone raczej nie ale może być zbyt mało oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko ok jestem pierwszy raz na tym forum...

Jeśli chodzi o olej w zbiorniczku to jest na pewno, gdyż myślałem, że właśnie to jest przyczyną tego szumu... Tylko jest jeszcze jedna sprawa, która mnie ciekawi. W zbiorniczku po dzisiejszym sprawdzaniu zobaczyłem, że olej tak jakby się pienił i co jest dlaczego on może się pienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności