Skocz do zawartości

Porysowana tarcza


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na przegldzie wyszo mi ze jedno tylne kolo hamuje slabiej, w czasie hamowania zaczalem slyszec dziwne metaliczne tarcie - patrze na tarcze a tam zaczynaja sie pojawiac rysy. Czy konieczne jest przetoczenie tarcz, co sie stanie jesli zalozyc nowe klocki na taka porysowana tarcze?

Duzo jest roboty zeby wymontowac tarcze i klocki z tylu - trzeba jakis specjalny sprzet??? Ew z czym moga byc problemy i na co zwrcic uwage???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1
arty, wszystko zależy od tego jak głebokie są rysy na tarczy. Jak "zjechałeś" tak mocno klocki, że aż blacha zaczęła trzeć o tarcze i masz głebokie rysy to raczej tylko to co napisał wyżej kolega Gawlak, aj jak te rysy nie są głebokie to ja osobiście założyłbym nowe klocki. Można jeszcze przetoczyć tarczę tak jak pisałeś, o ile grubość tarczy na to pozwoli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tarcze są w miarę nowe, to warto je dać do planowania. Ja miałem założone nówki i zjechałem na nich jeden komplet do metalu. Przejechałem tak 100 kilometrów i zorałem tarcze... potem założyłem tylko klocki i trochę wygładziły rysy, ale tarcza nie była taka jak powinna chociaż jeździło się normalnie. Warto jednak je zrobić jeśli jeszcze są w miarę grube.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod ma przejechane 150 tys - podejrzewam ze tarcze a moze tez i klocki jeszzce oryginalne tarcze nie wygladaja na bardzo zjechane - tylko te rysy na jednej troche pogarszaja sprawe tarcze moze maja 0,5 mm zaglebienia a ta porysowana dodatkowo wglebienia na 0,5mm - mysle ze z jednej strony ( minimalna grubosc tarczy z tego co sie orientuje to 8 mm - a wiec powinno jeszzce sie miescic w normie. A mozna przetoczyc tylko jedna tarcze? Po co wlasciwie sie przetacza - jesli sa krzywe i maja bicie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

arty, na tarczach są oznaczenia do jakiej grubości mogą pracować

a rysy nie powinny przekraczać 0,4 mm.

A mozna przetoczyc tylko jedna tarcze?

nie bo nie będą brały równo hamulce

jesli sa krzywe i maja bicie :D

tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy tarcza nie ma bicia i czy konieczne przetaczanie? - z przodu to na pewno czuc na kierownicy gdy tarcze sa pokrzywione - a z tylu?? - zastanawiam sie teraz czy nie zrobic tak jak pisal bad nie zalozyc tylko nowe klocki i jezdzic az sie dotra - nie jezdze jakos super wyczynowo i sportowo - nawet jak na poczatku bedzie troche slabsze jedno kolo to po kilku tysiacach powinno sie dotrzec i wyrownac - czy dobrze mysle?:D A przy nastepnej wymianie klockow zafundowac sobie caly komplet z tarczami np ATE - tarcze chyba zwykle tak sie wymienia przy drugim komplecie zjechanych klockow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności