Skocz do zawartości

Opny zimowe z letnimi.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Astry G a to mój pierwszy post na tym forum choć przeglądam posty już ponad rok.

Chciałem się spytać o opinię co bardziej doświadczonych forumowiczów na temat doboru opon do mojego autka. Moje pytanie brzmi. Czy można mieszać opony letnie z zimowymi. Mam dwie opony zimowe Michelin alpin 195/60 R15 które mają jeszcze 4 mm bieżnika. Czy mogę dokupić dwie letnie opony i przejeździć na takim mixsie lato? Pytam dla tego bo te dwie zimówki są mi niepotrzebne bo na zime mam i tak osobne felgi stalowe 14 z zimówkami a te dwie zimówki mam na alusach 15 i na pewno nie będe już nimi jeździł w zimę. Jeżeli można tak zakombinować jaki to będzie miało wpływ na bezpiezczeństwo, prowadzenie i zachowanie się auta. Czy lepiej zimowe dać na przód czy na tylnią oś? Nadmienię jeszcze, że całe poprzednie lato przejeździłem na tych zimówkach i jeździło mi się całkiem dobrze. Tak sobie pomyślałem, że mógłybym przejeździć jeszcze to lato na tych dwóch zimówkach i wycharatać je do końca a za rok dokupić sobie kolejne dwie letnie. Co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No własnie nie chciałbym aby się na mnie to zemściło dla tego pytam. Czy ktoś tak jeździł? Jak będą się zachowywać miękkie zimówki z twardszymi letnimi oponkami. To takie ekonomiczne rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada podstawowa

na bezpieczenstwie sie nie oszczedza

jazda na dwoch innych typach opon to glupota

inne prowadzenie inna przyczepnosc

odpowiedz sobie sam co sie moze stac na ostrym luku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie chciałbym aby się na mnie to zemściło dla tego pytam. Czy ktoś tak jeździł? Jak będą się zachowywać miękkie zimówki z twardszymi letnimi oponkami. To takie ekonomiczne rozwiązanie.

nie jeździłem w takim wariancie ale z tego co mi sie wydaje różnicy dużej nie będzie no chyba ze na dużym deszczu,po drugie kupić dwie letnie używki za parę groszy, a wiadomo ze zimówki bardziej szumią i w lecie szybciej sie zdzierają ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

p.wojtek, no ja jezdziłem na takiej kombinacji jeden sezon, ale parę lat temu i Kadetem ;)

Jak nie będzie Cię ponosić fantazja nic się nie stanie, tyko nie przesadzaj z prędkością na mokrych łukach (bo wywiniesz bąka), i spodziewaj się tendencji to blokowania kół przy mocniejszym hamowaniu.

I najważniejsze z mojego doświadczenia, jak już chcesz tak oszczędzać, ZIMÓWKI obowiązkowo na TYŁ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek 398, ma racje

tez tak jeździłem z tyłu zimówki z przodu letniaki

i dawałem rady a po bieżniku na zimówkach nie widziałem różnicy po sezonie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki wszystkim za odpowiedz :lol: znajomek z pracy tez mi mówił, że nie powinno się nic złego dziać przy normalnej jeździe bez szaleństw. Coraz bardziej słaniam się jednak do założenia troche mniejszych oponek 185/60 R15 wiec bede i tak musial kupic 4 ale zaciągnę jeszcze opinii u wulkanizatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności