Skocz do zawartości

problem z asterixem!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam. pomozcie ludziska. bo mnie juz trafia.

ostatnio cos mi autko na gazie glupieje. jak sie silnik rozgrzejej tak to okolo 90 stopni to spadaja mi obroty na gazie i po prostu gasnie.

zawsze zanim przelacze na gaz autko ma juz jakies 50 stopni temepraturki(a niechspali troche pb) jest to troche meczace szczegolnie w miescie. na benzynce smiga az milo. co to moze byc. niedawno mialem regulacje gaziku i wymienialem filterek. pomozcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorcio, prawdopodobnie źle ustawiony dolot powietrza,powinien ciągnąć powietrze zza komory silnika ale większość gazowników zostawia na przodzie lub kieruje dolot w stronę silnika,poczekaj na odpowiedzi innych ale to bym jeszcze sprawdził gdyż sam tak miałem i przełożenie za silnik pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dolot juz mam zrobiony. ciagnie sobie powietrze z komory silnika. o dolocie juz mowil mi nawet gaziarz jak zalozylem gazik :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

mialem podobny problem. ja od razu wrzucam na gaz po odpaleniu i kiedy temp. przekroczy 80stopni to dzieja sie cuda. na luzie na wolnych obrotach auto gasnie jesli nie dodam gazu, naturalnie dzieje sie tak tez przy hamowaniu(wtedy przeciez tez zrzucam go z obrotow) guma łącząca wlot powietrza z filtrem byla zalozona tylko po stronie filtra i nieco scisnięta.aby stosunek gazu do powietrza byl wiekszy.

udalo mi sie usunac te objawy poprzez samą regulacje gaziku. jednak wyregulowalem go z zalozonym tym złączem takze na wlot. teraz pojawia sie inny problem ??? po pierwsze jest zaduzo powietrza wiec moja asterka nie przyspiesza najlepiej :D a drugi wiekszy problem to fakt iz kiedy temp. przekracza tą magiczna liczbe 80stopni to auto potrafi gasnac kiedy zmieniam bieg... przykladowo wciskam sprzeglo wyrzucam na luz i zanim zdarze wlozyc bieg juz pala sie kontrolki :?: wedlug mnie to wyglada jak padniety krokowiec ale... czemu dzieje sie tak tylko na goracym silniku... :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego Steridus u mnie oproblem zostal juz rozwiazany. walniety silnik krokowy od gazu. znajomy gaziarz juz mi przerobil gazik i smiga az milo. przerobil dolot takze ciagnie powietrze zza silnika. krokowiec rozkrecil i wyjal tloczek a przed nim dal srube( chyba sie to register nazywa)

 

nie piszemy dużymi literami to oznacza krzyk/ andrzej_m55

sorki chcialem byc grzeczny, piszacz duzej litery chcialem pokazac szacuneczek dla kolegi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steridus, mam identyczny problem z moja astra gdy zmieniam bieg zanim zdaze dodac gazu atko gasnie jaka w tym wina?? bylem u gaziarza to powiedzial ze parownik do wymiany ale ja takim ludziom nie wierze bo za jeb...any kawalek wezyka skasowal 50zl pojezdzilem 1 dzien i znowu tak samo. W czym problem? czy naprawde czeka mnie wymiana parownika??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Furioza, nie wiemy jaki masz silnik ,jaką instalację, lecz jest podstawą by ustawiać LPG silnik musi idealnie pracować na benzynie

na temat LPG jest masę tematów,oto jeden z nich

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=2098&highlight=ga%B6nie++lpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności