Skocz do zawartości

OPEL ASTRA - PODSWIETLANIE DESKI ROZDZIELCZEJ


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow tego forum, jak rowniez kierowcow sxamochodow marki Opel :P

 

Kupilem Opla Astre, 92 rok 1.6 bez 16V, jestem z niego zadowolony.

Wymienilem wszystko co bylo trzeba (znaczys ie mechanik bo ja niezbyt sie orientuje w tych sprawach) i po kilku tysiacach kilometrow jakie pokonalem tym autem stwierdzam ze jestem z niego zadowolony.

No ale.... no wlasnie jest male "ale" glupotka ale zawsze cos

1. Nie dziala mi podswietlenie tablicy rozdzielczej ( tam gdzie wlacza sie ogrzewanie, nadmuch i zamyka sie doplyw powietrza z zewnatrz) procz tego wszystko dziala dobrze, no moze jesszcze denerwuja mnie parujace szyby (filtr pylkowy tylko czyscilem - nie zmienialem.

 

Bezpieczniki. Tak sprawdzalem czy sa jakies przepalone, czy jakis brakuje. 1 brakowalo 1 byl spalony, obydwa wymienilem lecz nie zmienilo to nic.

Czy mozliwe jest ze zepsula sie zarowka, dioda? Jezeli tak czy istnieje mozliwosc w miare nie ingerujac we wnetrze deski (nie rozbierac itp) wymienic zarowke, a moze to jakas inna przyczyna?

 

Dziekuje za uwage, bede wdzieczny za wszystkie konstruktywne uwagi.

 

P.S to moje pierwsze auto !!!

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

niestety będziesz musiał ingerować w rozbieranie deski rozdzielczej jeśli chcesz mieć podświetlanie tych przycisków. Konkretnej wiedzy na temat tego w astrze 1 nie mam, ale sprubuj poszukać na forum, może znajdziesz, o astrze 2 jest bardzo fajna instrukcja, więc i o 1 pewnie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

i jak ci działa zapalniczka to na pewno poszły żarówki o one mają wspólne zasilanie. o ole dobrze pamiętam tam są takie małe całoszkliste. no i nie martw sie rozbieranie konsoli nie jest takie trudne (mi to za pierwszym razem zajęło 20min) :P

 

tak jak napisał tpekrul wejdż na autokącik i tam masz fajny opis jak to rozebrać. ewentualnie w diale download jest książka sam naprawiam astrę f - ściągnij sobie ją bo tam też jest opis jak to krok po kroku wymienić + wiele inny przydatnych rzeczy !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Można się do tego dostać po wyjęciu radia, ale jest to trudne i bardzo niewygodne. Ja tak próbowałem i udało się, tyle, że polamałem taki mały plastik przy mocowaniu tych żarówek, a w końcu i tak rozebrałem całość, żeby to naprawić. Nie jest to trudne, ja ostatecznie wstawiłem sobie diody w liczbie 4szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności