Skocz do zawartości

Głośno w samochodzie


Gość Bols

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie małe nie wiem czy to normalne ale powyżej 70KM/h robi sie w samochodzie dośc głośno :wesoly: ja wiem ze to stary samochód i dlatego nie wiem jest to taki gluchy dziwęk jak by .....

Opel Kadett 1.4i 1991r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam pytanie małe nie wiem czy to normalne ale powyżej 70KM/h robi sie w samochodzie dośc głośno :wino: ja wiem ze to stary samochód i dlatego nie wiem jest to taki gluchy dziwęk jak by .....

Opel Kadett 1.4i 1991r

chłopie - pojęcie hałasu jest czysto subiektywne więc nie wiem jak mam odnieść się do Twojego pytania.

 

Dla mnie biorąc pod uwagę rocznik - klasę auta ( segment średni ) - to i tak nie jest źle .

Na hałas w kabinie mają wpływ np :

1. niedomknięte szyby - odklejająca się listwa na drzwiach - skorodowane części karoserii - wszystko co przeszkadza w zakładanym przepływie powietrza nad -pod-obok-tuż za autem

2. nierówno napompowane opony , nierówno zużyte opony , źle wyważone koła

dalej

3. zajechane klocki hamulcowe, bijące tarcze hamulcowe , rozregulowana geometria kół, zajechane łożyska kół, wszelkiego rodzaju złącza gumowe, tłuczące popychacze zaworów , zatarte połaczenia wielowypustowe i wiele innych czynników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

i oczywiście nie można zapomnieć o "doskonałym" spasowaniu plastików w kadettach szczególnie w hatchbackach tym bardziej "odzywających się" po tylu latach :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

i oczywiście nie można zapomnieć o "doskonałym" spasowaniu plastików w kadettach szczególnie w hatchbackach tym bardziej "odzywających się" po tylu latach

Oj prawda, prawda.... sam ujeżdżałem Kadeta przez prawie 3 latka i wiem coś o tym, na początku myślałem, że u mnie tak trzeszczyi skrzypi, ale pózniej miałem okazję przejechać się paroma innymi Kadetami (jednym na prawdę super zadbanym) i to samo.... na nierównościach plastyki żyją własnym życiem, choć wydaje się, że wszystko trzyma się kupy i jest dobrze skręcone. :wino:

 

A co do ogólnej hałaśliwości Kadetów to się nie zgodzę, jak nawet 18letnie autko jest po prostu w miarę zdrowe (sprawne) to z silniczkiem C14NZ na trasie po dobrej drodze spokojnie można sobie lecieć na V biegu te licznikowe 130-140km/h i wcale ten hałas nie jest tak uciążliwy jak mogłoby się wydawać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności