Skocz do zawartości

przekładka silnika z 1.3 na 1.8 (kadett)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam opla kadeta rocznik 84` posiada on silnik 1.3 gaźnik , ostatnimy czasy trapi mnie pytanie czy jest możliwość w poczciwym staruszku zamontowanie silnika 1.8 z punktowym wtryskiem paliwa oczywiście od kadeta łeski , mianowicie interesują mnie wymiary tego silnika i jego osadzenie na nadwoziu , chcialbym takze wiedziec jaka jest sprawa z osprzetem co bedzie pasowało a co trzeba bedzie zmienic no i oczywiscie skrzynia biegów , teraz mam cztero biegową ale z wiekszym silnikiem sobie nie poradzi wiec to tez bym musla zmienic , jeżeli ktoś robil cos podobnego lub ma kadeta z silnikiem 1.8 to prosze o pomoc i rady , pozdrawiam . :D

 

poprawiłem w tytule/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładka nie jest problemem, wszystkie uchwyty pasują. Potrzebne części to silnik z elektryką, skrzynia z półosiami i niestety zawieszenie przednie wraz z drążkami kierowniczymi. Przy dobrych warunkach robota to jeden dzień.

Po więcej informacji zapraszam na Klik bo tam ten temat jest dokładnie przerobiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pewnie hample też do wymiany :D np w astrze tylne piasty są szersze przy silnikach o większej pojemności a z przodu wentylowane tarcze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOszi, wiem ale podałem tylko części niezbędne do swapa. Hample mogą być zwykłe,

moje zwykłe dają sobie radę przy normalnej jeździe. Ale i tak właśnie zamówiłem kompletny

układ ham od astry GSI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hamulce 256mm czyli z Kadetta/Astry GSi muszą być felgi minimum 14'. Wiem bo mam tak w Corsie. Półosi i zawiechy nie trzeba koniecznie zmieniać. Półosie ze smallblocka pasują do skrzyni F16/20 itd. Ale trzeba założyć przeguby przy skrzyni z Kadetta 1.6D (diesel musi być Oplowski). Jest to rozwiązanie sprawdzone.

 

Co do osprzętu, to z 1.3 pasuje alternator i ... chyba więcej nic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale czemu trzeba zmieniac przednie zawieszenie jezeli silnik osadzi sie bez problemu . jest jakas roznica w przeniesieniu napedu ?? myslalem ze te silniki roznia sie jedynie wielkoscią glowic i cylindrów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki od 1.0 do 1.6 (oprócz 1.6 na gaźniku) to tzw. small blocki. Tam są skrzynie F10/13/15. Silniki powyżej 1.6 to tzw big blocki i tam skrzynie to f16/18/20/25/28. Te z bigblocków mają inne przeguby niż te ze smallblocków. Ale jak napisałem wcześnie nie musisz zawiechy ruszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można założyć przeguby od diesla ale trzeba je mieć. Może się okazać że cała zawiecha wyjdzie tanio więc po co kombinować. To wszystko tylko kwestia kasy. :wesoly:

 

[ Dodano: Sob Sty 13, 2007 09:58 ]

zibi, fele mam 15"

 

 

 

 

 

poprawiłem błędy/blowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności