Skocz do zawartości

Indeks nośności


Gość sebcio

Rekomendowane odpowiedzi

to nie chodzi tylko na zużywanie też o prace opony np na zakrętach że by sie nie gibała tak na boki,

a tak na marginesie (oby nikomu sie nie trfiło) w razie powarznego dzwona jak jest napisane w certyfikacie albo k.servisowej że ma być 88 a ubezpieczyciel się doluka np.84 może być du.. z kasy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od 4 lat jeżdze na zimówkach z indeksem 84T i nic sie nie dzieje.Przebieg na nich to ok 40 kkm.Jedynie żeby równomiernie sie zużywały to co sezon przekładam tył na przód i odwrotnie.Różnica nośnosci miedzy 84 a 88 to tylko 75 kg.Nie ma różnicy to poco przepłacać?

Różnica jest kolosalna, może do benzyniaka od biedy mogą być ale do CDTI za "cienkie" są 84. Twoje auto jest lżejsze na przodzie o ok. 200kg i dlatego tobie się udaje a 20PLN więcej to żaden majątek a w zakrętach jedzie się pewniej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzieki, za info. Zdecydowalem sie na FULDA CARAT PROGRESSO 185/60R15 88 H za 256 zl za opone. Dostaly bardzo dobre opinie w testach niemieckiego ADAC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat jeżdze na zimówkach z indeksem 84T i nic sie nie dzieje.Przebieg na nich to ok 40 kkm.Jedynie żeby równomiernie sie zużywały to co sezon przekładam tył na przód i odwrotnie.Różnica nośnosci miedzy 84 a 88 to tylko 75 kg.Nie ma różnicy to poco przepłacać?

Różnica jest kolosalna, może do benzyniaka od biedy mogą być ale do CDTI za "cienkie" są 84. Twoje auto jest lżejsze na przodzie o ok. 200kg i dlatego tobie się udaje a 20PLN więcej to żaden majątek a w zakrętach jedzie się pewniej :twisted:

200 kg różnicy? co ty wozisz jakis balast ze sobą?

Specjalnie obejrzałem dziś w instrukcji i różnica miedzy dieslem 1.7 a benzyną 1.8 to 13[trzynascie]kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie obejrzałem dziś w instrukcji i różnica miedzy dieslem 1.7 a benzyną 1.8 to 13[trzynascie]kg

Dziwne? bo w mojej instrukcji wersja po liftingu różnica jest 75kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 kg różnicy? co ty wozisz jakis balast ze sobą?

Specjalnie obejrzałem dziś w instrukcji i różnica miedzy dieslem 1.7 a benzyną 1.8 to 13[trzynascie]kg

Słabo patrzyłeś chłopie, między najlżejszą merivą (1330kg) a wersją najcieższą(1480kg)jest dokładnie 150 kg różnicy, a nie chodziło mi o twoje auto, więc nie pisz bzdur że opony o indeksie 84 T są dobre skoro książka nawet podaje że ma być 88H :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.To mój pierwszy post na tym forum.Nie będę zakładał nowego wątku bo moje wątpliwości dotyczą dokładnie tego samego tematu.Merivę zakupiłem na wiosnę tego roku z oponami 185/55/15 indeks 82V. 82 to jest 475kg (na jedno koło)X4=1900kg tj. dopuszczalne max. obciążenie.Masa całk. auta wpisana w dowód rej. 1860kg.Według matematycznych wyliczeń jest ok (40kg zapasu) ale ktoś wspominał o certyfikatach w których ma być minimum 84 i dlatego mam wątpliwości czy aby na wiosnę nie będę musiał kupić nowych opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasze piękne polskie drogi nie zakładał bym nic poniżej 84. Osobiście kupiłem 88. Swoją drogą oryginał na zapasie też ma 88. Odpowiednie opony to bezpieczeństwo a na tym oszczędzać nie warto.

 

Poza tym seryjny rozmiar to 185/60. Poprzedni właściciel Twojej Mery źle dobrał opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do kupna letnich opon do mojej Mery 1,7. Szukając w necie czytam, że wszystkie są super dobre :beer::(

Może ktoś doradzi mi (z autopsji :beer:) jakie letnie oponki kupić ??

PZDRW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności