Skocz do zawartości

cieknące paliwo z 1,3 CDTI


Gość wertom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Załozyłem nowy wątek bo nie mogłem znaleźć podobnego tematu na forum. Szukam pomocy w nastepującej kwesti. Z filtra paliwa mojej corsy cieknie paliwo (1,3 CDTI). Wyśledziłem, że z miejsca gdzie jest połaczenie przewodu z obudową filtra. (Chodzi o samotny przewód, którym paliwo idzie w kierunku od filtra do wtryskiwaczy) Mam wrażenie jakby słabo dociskał do obudowy filtra. Wcisnąłem go na uszczelniacz ale chyba cisnienie jest tam spore bo to nic nie pomogło. Jak temu zaradzić? Czy tam jest jakaś uszczelka i mi wypadła przy wymianie filtra? Pomóżcie może ktoś miał podobny problem. Dodam że wyciek jest spory, silnik upieprzony, w garażu plama pod samochodem po nocy stania.

 

poprawiłem błąd w tytule / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wypowiem się w temacie, bo kiedyś sam szukałem odpowiedzi i niestety nie znalazłem a ostatnio uporałem się z problemem. Dla osób, które będą miały taki przypadek powiem tak - wina leży po stronie gniazda w obudowie filtra paliwa - po prostu jest ono zbyt luźne i wyrobione. Wymiana wężyka nie pomoże i jest to zbędny wydatek. Doraźnie można próbować uszczelnić wyciek nawijając kawałek taśmy teflonowej na plastikową końcówkę wężyka (wchodzi on na wcisk i blokowany jest zatrzaskami), ale udaje się to rzadko i czasem dopiero po którejś z rzędu próbie - w każdym razie pozwala to zmniejszyć wyciek a nie całkiem go zlikwidować. Jedyne wyjście to nowa obudowa filtra, niestety nawet używana jest dość droga na chwilę obecną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Można to zrobić taśmą Tesa parcianą z mieszkiem lub taśmą o nazwie Certoplast.

 

Nawija się jedną warstwę bo więcej nie wejdzie i wpycha w gniazdo. U mnie to działa już od paru miesięcy i wszystko jest ok.

Tylko trzeba nawijać na całej długości wejściówki.

 

Nawijałem Certoplastem, Tesa jest niby taka sama, ale jej nie próbowałem.

 

 

Ja mam wyciek spod filtra paliwa - co to może być? Zawór do odwadniania czy coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności