Skocz do zawartości

Czy felga nie za szeroka 6j*14 Et38 do corsy b 1.4?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No niestety nic nie pomogłeś. Bo felga może mieć różną szerokość jak by miła 5j to by na pewno pasowało ale gdy ma 6j przy et 38 to może być różnie może haczyć o drążek kierowniczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

ja zakupiłem 6j 4x100 14" et 38 i niestety ale przy profilu opony 50 tył obciera na większych dołkach. Dlatego jak bedzie wiecej czasu to cos trzeba bedzie z tym zrobc :beer: I napewno nie bedzie to sprzedanie alufelg :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób odczuwasz to obcieranie tylnich kół? słyszysz jakoś czy samochodem rusza?

pytam bo właśnie dziś zmieniłem koła ze starych 13 calowych stalówek, z oponami zimowymi 155/70/R13 na nowe alu 6x14 ET38 , z oponami 165/65/R14

 

jak widzisz mam większy profil niż ten o którym mówisz, obcierania chyba nie odczułem, choć szczerze to może nie wiem na co zwracać uwagę i nie zauważyłem, ale przecież Opel fabrycznie przewidział dla Corsy B również koła 165/65/R14 , wiec profil 50 jest przecież jeszcze niższy

 

oto moje alu po założeniu i pierwszej jeździe 70km

http://fangorn.xt.pl/corsa_alu/IMG_0018.JPG

jedyne co odczułem w stosunku do starych kół 13 calowych, to chyba ciut cięższe kręcenie kierownicą (mam wspomaganie), ale to może tylko takie chwilowe wrażenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

Pomyliło mi sie :beer: Ja mam et 35 :? to dlatego jest obcieranie :beer: nie obcieraja mi koła o nadkole tylko o metal. To takie podwiniete przy zewnętrznej stronie do którego montowany jest ten plastik.

 

W planach narazie mam poprostu zagiąć ten metal. z zewnątrz nie bedzie to widoczne a powinno w 100% pomóc :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

koledzy ja w swojej corsie mam felgi 15'' 195/55/15 nic nie obciera ale jest warunek orginalne ET49 to jest typówka opla wcześniej miałem 205/50/15 auto wygląda super i super się prowadzi jak jest wspomaganie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

a et 38 nie jest orginalne ? :evil: troszkę głupotkę strzeliłeś :) nie mniejsze niż 38 a w drugą stronie to nie pamiętam. na forum gdzieś jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolegoET38 to rozmiar vw koła będą pasować ale przy szerszej oponie będą obcierały o nadkole.ET49 jest orginalne jeśli będzie niższe np:ET38 to momentalnie odsadza felgę na zeznatrz. Dlatego orginalne ET49 (koła opla )nie pasują do VW.możesz kolego przymierzyć , będą się obcierały o amortyzator.to pewne .POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności