Skocz do zawartości

Chyba nagrzewnica


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam dziś przy okazji ładnej pogody postanowiłem zrobić troche porządku w aucie.

Zauważyłem ze pod wykładziną podłogi z przodu u pasażera jest mokro na moje oko to nie jest woda tylko jakis płyn.

 

Posiadam Opla Frontere B 2,2DTL Long

 

Po rozmownie z jednym znjaomym który ma spore pojęcie o autkach powiedział, że może być uszkodzona nagrzewnica i wycieka płyn.

 

Jakie mogą być tego konsekwencje, jakie kroki podjąć co robić, martwie sie troche o to ponieważ nie lubie takich usterek.

 

Prosze o porade jak moge to usunąć możliwie tanim kosztem zdaje sobie sprawe, że to może troche kosztować to nie stety ale na to też jestem gotów.

 

A przy okazji taki dodatek padła mi tylnia wycieraczka i nie moge nigdzie znaleść mechanizmy a w sklepach z cześciami powiedzieli mi iż nowej nie mam szans kupić.

 

 

Pozdrawiam i życze POWODZENIA!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie co to za płyn, nie będę mówił abyś próbował smak ale do zbiorniczka płynu pod maską możesz zajrzeć.

Jeśli rzeczywiście z samej nagrzewnicy - to do wymiany na najlepiej nową.

Za mechanizmem rozejrzyj się po szrotach, na "alledrogo" itp., może i ktoś akurat ma taką na części.

 

A poza tym zapraszam kolegę najpierw tu: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=648#269294 się przedstawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam kolege nie trzeba mnie zapraszać w miejsce gdzie trzeba się przedstawiać ponieważ ja na forum zalogowalem sie juz jakis nie cały rok temu zaraz po zakupie mojego samochodu.

 

 

Jeżeli kolega poczuł się urażony to Przepraszam pomyłki się przytrafiają

 

Pozdrawiam i dzieki za informacje!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie tak ostatnio na forum byłem zalogowany 1 kwietnia sprawdzałem pewnie wiadomość a dziś nagle nie mogłem sie zalogować.

 

Cały czas wyskakiwało, że nie ma takiego użytkownika w systemie wiec mało myśląc zarejestrowałem się ponownie i już.

 

Według mnie reakcja pozytywna ponieważ porządek musi być:?:!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ten wyciek był z nagrzewnicy. Minęło trochę czasu więc na pewno dałeś sobie z tym radę. Mam dokładnie taki sam wyciek i z tego co udało mi się rozkręcić przy pulpicie to schowek pod poduszką powietrzną pasażera i to wszystko. Jak się tam dostać i, czy Tobie się to udało? Jakie poczyniłeś kroki, aby wymienić nagrzewnicę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Gość synchiushyn

Witam :papa:

Wiem, że temat był pisany dawno temu. Nie chcę zaśmiecać forum i zakładać nowego. Problem dotyczy samochodu mojego ojca Frontera A 2,0 Sport. Od pewnego skarży się, że ubywa płyn chłodzący. Nie widać ewidentnego wycieku. Układ wydawał się szczelny do momentu kiedy sprawdziłem tapicerkę po dywanikiem pasażera. Jest wilgotny i lekko tłusty. Problem taki sam jak opisany powyżej. Na pewno da się nagrzewnicę wyciągnąć i ją wymienić. Pytanie moje jest następujące. Czy jest prosty sposób na to czy trzeba rozbierać przysłowiowe pół samochodu :?: Chcę się dowiedzieć, co mnie czeka.:smile:. Pozdrawiam :papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności