Skocz do zawartości

problem ze spalaniem i dogrzaniem silnika Astra F 1.8 18CNZ


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
:D Witam wszystkich.Mam Astrę 1.8 8V z 92roku z roczna instalacją gazową.Problem polega na tym ze autko od dłuższego czasu dużo spala-240km na 36litrowym zbiorniku,duże spalanie benzyny.Został wymieniony termostat i wymieniona sonda lambda (Bosch) i nadal nic nie pomogło.Temperatura silnika także nie chce za bardzo wzrastać,ledwo 50/60st/c .Nie pomaga zasłonięcie chłodnicy.Czy wina może być po stronie czujnika temperatury cieczy chłodzącej?I gdzie czujnik znaleźć???Termostat zakupiony to 94stopnie otwarcia.Komputer nie wykrywa usterki.Przed wymiana sondy swieciła lampka Check Control po wymianie sondy OK lecz spalanie nadal nie spadło.Już nie wiem co można zrobić.Proszę o porady. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

mamy tym samym rozumieć że wentylator się nie włącza (od wentylatora jest na chłodnicy)

czujnik od wskaźnika jest przy termostacie

a te spalanie to może wtrysk leje jak coś to podaj w litrach na 100kl. ile pali

jeszcze pewnie koledzy coś dopowiedzą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wentylator się nie włącza.Gazu pali 15l/100km.Paliwo 13l/100-srednia.Napewno za dużo.Pali na dotyk,bez żadnych problemów.Myśle własnie jeszcze o wymianie własnie czyjnika temperatury lecz nie wiem czy to pomoże.Mozna go jakos sprawdzić czy jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na mieście też ten silnik łoił, gdzie na trasie spalał 9L gazu.

Czujnik na wskaźnik jest na korpusie termostatu, od kompa z tyłu.

Termostat powinien być na 92* - może i on jakiś felerny jest - może nie trzyma rzeczywiście takiej wartości jak opisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witek1952

Witam serdecznie. Sprawdź czy temperatura silnika jest naprawdę taka niska jak pokazuje wskaźnik. Jak czujnik będzie zaniżał to będzie żarło do bólu. Sprawdź połącznia samego czujnika. Pozdraiwam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może cosik bliżej,bo nie za bardzo wiem.Ja chce wymienic czujnik na kompa,ale nie wiem gdzie sie znajduje.Masz też ten sam model astry?Termostat oryginalny mam Wahler 92-107st

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, miałem z takim samym silnikiem :D

czujnik na kompa - z tyłu silnika, bodaj blisko alternatora (niebieska kostka) - on nie jest na wskaźnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A na wskaźnik jest jakis czujnik?Jak sprawdzić czy jest OK czujnik?Jaką powinien pokazywać temperaturę?80/90??Ja mam tylko 90 i więcej ale jak stoję w korku lub wolno jadę.Muszę przejechac 5-6km zanim sie zacznie podnosić.Teraz jak jest ciepło to może

mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barney1979, toż na początku powiedziałem - jest - na korpusie termostatu na wsówkę.

Ja mam tylko 90 i więcej ale jak stoję w korku lub wolno jadę

- to dobrą masz temp.

Ale się zdecyduj jaką masz, bo dopiero wcześniej napisałeś:

Temperatura silnika także nie chce za bardzo wzrastać,ledwo 50/60st/c

 

Rozumiem że nie piszesz tych postów chyba "na żywo" w czasie jazdy, bo jak go teraz zgasisz to za godzinę spadnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zle mnie zrozumiales.Wskazówka pokazuje 90 jak autko stoi dlużej.Wskazówka na pierwszej niebieskiej kresce.Jaka powinien pokazywac prawidłową temperaturę?

 

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2009 13:29 ]

Zle mnie zrozumiałeś.Pozdrawiam i konczę zapytanie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności