Skocz do zawartości

Zmiana z MOBIL-a na LOTOS-a mineralnego Możliwa???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

mam olej mobil 15w40 chciałbym wlac mineralnego lotosa albo cos innego tamnszego jest to mozliwe??

dodam ze to silnik 1,2 bez gazu.

 

A tu dodatkowe pytanaka

1Co sądzicie o czymś takim aby uszczelnić troszke wycieki z silnika??

Jak to sie stosuje i czy to pomaga

Wiem Wiem ze jak silnik w oplu jest suchy to znaczy ze oleju w nim niema wiec dzieki za takie porady :D

 

uszczelniacz >>LINK<<

2 coś co moglo by wkoncu poprawić troszke dynamike autak i je zakonserwować ??

 

Ceramizer >>LINK<<

 

z góry dzieki za porady

 

usunięto zdjęcia - link wystarczy; publikowanie fragmentów to nieposzanowanie praw autorskich/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieki sie usuwa a nie zalepia

sa tematy o doktorach i innych cudach ceramizerach na forum

 

a co do oleju to ile zaoszczedzisz ?? 20 zeta ??

szkoda silnika na lotos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

nie polecam lotosa, mialem go przez 5000km i zmienilem spowrotem na mobila, potworna lura i przestarzala technologia, zostan przy mobilu bedzie oki, polecam ten olej bo ja na nim latam, ojciec i wujek i nikt z nim problemu nie ma bo z pewnego zrodla, pozdro :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potworna lura i przestarzala technologia

 

poczytaj sobie o programie 10+ i co to dalo dla Lotosu technologia jest jedna z najnowszych takze skad taka opinia?

 

Sa dwa Lotosy jeden z technologia Therma Control (ten polecam bo sam go leje) i drugi bez tego z klasa SL zdaje sie roznica w cenie chyba zerowa takze z tego drugiego radze zrezygnowac

 

 

co do oleju to bym tak nie przesadzal z tym mobilem

 

Nie wiem czy interesowaliscie sie olejami i ich techologia wytwarzania poczytajcie wpierw cos o tym

 

Aha i nie pracuje w Lotosie i nikt mi za to nie placi po prostu zawsze staram sie kierowac faktami a nie

 

Ja poczatkowo rowniez bylem nastawiony anty do oleju Lotos ale widze ze sami "Fachowcy" od oleju tutaj sa i oceniaja olej na zasadzie "nie lej" "mialem problemy", sam kiedys zaczynajac hoistorie z olejami mowielem ze Lotos to go... (ale sa znacznie gorsze no name'owe oleje), porownaj sobie Lotosa z Castrolem zdaje sie niczym wielkim sie nie roznia.

 

Ludzie o czym wy mowicie? Jakie problemy? Silnik wam nie dzialal czy co? Aha i lepiej lac Lotosa therma control i robic wymiane co 10 tys i wyjdzie na to samo. Watpie zey w olejach mineralnych mialaby byc taka roznica duza.

 

A jak kupujesz Mobila to patrzysz na date produkcji ? Cieszczyc sie a tu olej juz pol roku (mimo ze szczelnie zamkniety).

 

Jak narazie nikt laboratoryjnie nie udowodnil wyzszosci tego oleju nad tym (Mobila nad Lotosem)....

 

Ja sadze ze kazdy ma swoja wiedze i leje co chce ale trzeba sie kierowac jakimis faktami

 

 

Dopoki silnik dziala bez zastrzezen to nic tam dodatkowego nie lej, sprawdz poziom spalania oleju i jezeli jest w normie to tylko dolewac na odpowiedni poziom co jakis czas sprawdzaj jak olej wyglada, stosuj najwyzsze klasy lepkosci np SL lub wyzej. Wplyw oleju na silnik dopiero ocenic jak go rozkrecisz i sprawdzic zuzycie elelemntow (czego napewno nie zrobic).

 

Jak cieknie to wpierw zainteresuj sie wymiana uszczelek a nie laniem niewiadomo czego na zasadzie "a moze cos to da"

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Wiedzialem ze znajda sie obroncy lotosa, moja wypowiedz miala podstawe poniewaz: przed remontem silnika lalem mobila, bral duze jego ilosci 1.5L/1000km wiec przerzucilem sie na lotos (mowimy tu o zwyklym mineralu) po pierwsze bral go znacznie wiecej i silnik pracowal o wiele glosniej i gorzej, przeskoczylem spowrotem na mobil, spalanie oleju spadlo do wartosci poczatkowej i silnik inaczej pracowal, ciszej i ladniej, po remoncie leje mobila i jestem zadowolony, mam dobre zrodlo, olej produkowany u niemcow i jest "swiezy" wiec nie wiem w czym kolego masz problem, nie jestem zadnym "fachowcem" tylko po prostu mialem zle doswiadczenie z tym olejem, dlatego zasugerowalem pozostanie przy mobilu, zeby nie mial tych nieprzyjemnosci co ja, pozdro

A kolega zasit niech sobie lepiej uzupelni profil a nie czepia sie mojego zdania, mam prawo do niego i je wyrazam bo kieruje sie faktami, pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze masz prawo do wlasnego zdania tak samo jak i ja

 

Jaki to byl Mobil ? 10w40 czy 15W40 jaka klasa? SL ? SJ ? Jaki to byl Lotos (ktory z tych dwoch ktore wczesniej podalem) ?

 

To sa kluczowe dane do rozsadzenia sporu ze "Mobil jest lepszy".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Ludzie o czym wy mowicie? Jakie problemy? Silnik wam nie dzialal czy co?

wlejesz roślinny i też będzie działał

tu każdy mówi o swoim doświadczeniu i na pewno czytają coś nie coś nie mówią co im się przyśniło i koniec dyskusji bo możesz doradzać a nie pouczać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chce uslyszec jakies konkretne argumenty jezeli ktos mowi ze lotos to lura.....

 

Oczywiscie ze kazdy zrobi to co bedzie uwazal za sluszne i byc moze ktos zaleje jak sam mowisz roslinnym swoj silnik ale to jego sprawa....

 

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chce uslyszec jakies konkretne argumenty jezeli ktos mowi ze lotos to lura.....

napisane masz wyzej

glosniejsza praca silnika i wieksze zuzycie oleju

to wystarczajacy argument jak dla mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi
Gawlak juz napisal moje argumenty jezeli nie mogles sie doczytac, byl to zwykly lotos mineralny 15W 40 nie pamietam dokladnie jakie tam byly parametry, napewno byl tanszy od mobila 15W 40 wiem ze na obu bylo ACEA A3/B3 i API SJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności