Skocz do zawartości

Problem z wentylatorerm


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mam problem z wentylatorem - nie włącza się. Czujnik w chłodnicy wymieniłem, obwód wentylatora zwierałem i po zwarciu działa. Termostat otwiera obiega. Dziś zagrzałem silnik do ~105 C i wentylator nawet ni drgnął. Nie mam już pomysłu co może być nie tak? Może czujnik temperatury silnika? Jak można go sprawdzić? Ma ktoś pomysł co można ewentualnie jeszcze sprawdzić, wymienić? Może chłodnica zapowietrzona ?

Dodam, że na trasie jadąc ~90km/h temperatura jest poprawna, jak przyspieszam do 120 km/h temp. skacze do 100 C i rośnie.

 

Corsa B 1.7 D isuzu 1996.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wentylator działa po spięciu na krótko,

a czujnik go nie załącza to coś "nie ten tegers" z tym czujnikiem

albo uszkodzony albo na wyższą temperaturę (w co raczej wątpię),

chyba że rzeczywista temp. nie jest taka jak wskazuje (delikatna również może być różnica w temp - ze wzgl. na różne położenie czujników)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam taki problem z moją Corsą podczas jazdy rośnie temperatura dochodzi do około 100 stopni i staje po upływie gdzieś 15 km. wzrasta i zaczyna gotować wodę ,nie załącza się wentylator to chyba czujnik w chłodnicy ale czemu pod czas jazdy automatycznie nie studzi się chłodnica i silnik czy to wina termostatu że się nie otwiera do końca i nie ma dobrego obiegu wody czy też coś związane z uszczelką pod głowicą :?: czy też pompa wodna -ogólnie po zagotowaniu sie wodu dotknołem chłodniece i nie była tak goraca jak powinna byc była po prostu ciepła czy to wina chłodnicy-zapchana?pomocy!!! dzisiaj spróbuje na krutko spiąc wentylator czy działa ewentualnie zajrze do termostatu jeąeli ktos miał podobna sytuacjie prosze o podpowiedz z góry dziekuje!:D :padam: :padam:

 

poprawiłem ''regulamin 3,1''/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może termostat szlak tarfił i dlatego chłodnica chłodna a w silniku si egotuje.... a i gonczy25, nie pisz CAPS bo to na naszym forum oznacza krzyczenie!:wink: a ty chyba nie krzyczysz :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mialem podobny problem ,przy jezdzie 120km/h temperatura zaczela dochodzic do czerwonego pola, winny byl czujnik temperatury ,wiatrak nie zalaczal sie po przekroczenu 98 stopni. po wymianie ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem ,przy jezdzie 120km/h temperatura zaczela dochodzic do czerwonego pola, winny byl czujnik temperatury ,wiatrak nie zalaczal sie po przekroczenu 98 stopni. po wymianie

ok

Przy tej prędkości to wiatrak nie powinien się włączyć bo powietrze dostatecznie chłodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej prędkości to wiatrak nie powinien się włączyć bo powietrze dostatecznie chłodzi

No tak ,sam pęd powinien dostatecznie schłodzić ,ale zapomniałem dodać ,że temperatura powietrza wynosiła 35C przy drodze 50C. Sprawdziłem później auto na postoju ,rozgrzałem je do 100C i nic,wiatrak nie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności