Skocz do zawartości

Problem z wentylatorerm


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ,sam pęd powinien dostatecznie schłodzić ,ale zapomniałem dodać ,że temperatura powietrza wynosiła 35C przy drodze 50C.

Przy tej prędkości to nie ma znaczenia, nawet taka temperatura uwzględniając prędkość 120km/h schłodzi silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też rośnie jak wcisnę do dechy ale te 120 to raczej trzyma się na 90-93 a mamy to samo może tu coś nie tak

cofam to co pisałem też mam podobny problem teraz w lecie na długich trasach i przy 120 się nieźle grzeje podpiłem wentylator na krótko ( zrobiłem go na przycisk) jest lepiej ale jeszcze nie to , wymieniłem termostat ehhh wygląda na to że wymieniłem dobry termostat bo też bez efektu ... zostało tylko czujnik temperatury i pompa ( wymiana rozrządu z pompom wody 400zł sama pomp ze 100zł)

 

chodźz tego co znalazłem to pełne otwarcie termostatu to 106 C może ten typ tak ma?

Opel Corsa B 1,7 D (1996-1998)

 

Układ chłodzenia / zamknięty, o obiegu wymuszonym przez pompę odśrodkową, termostat, chłodnica, zbiornik wyrównawczy, wentylator elektryczny sterowany termowyłącznikiem

Termostat / umieszczony z prawej strony głowicy, o oznaczeniu 88

- temperatura początku otwarcia 88°C

- temperatura pełnego otwarcia 106°C

Wentylator / elektryczny, pięciołopatkowy, o średnicy 305 mm, sterowany termowyłącznikiem

- temperatura włączenia 100°C

- temperatura wyłączenia 95°C

Pasek klinowy / napędu pompy cieczy chłodzącej

- rozmiar 13,3 ´ 916 mm

- naciąg / mierzony za pomocą przyrządu specjalnego Opel KM-128

- pasek nowy 440...540 N

- pasek używany 320...390 N

Nadciśnienie otwarcia zaworu korka zbiornika

wyrównawczego 120...135 kPa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, u mnie podobny problem. Na trasie lubi mi temperatura podskoczyć do 100 po kilku kilometrach spada do 93... Co ciekawe, często jest też uzależnione to od nachylenia samochodu.

 

Dodam jeszcze że co jakiś czas trzeba dolać literatkę płynu do chłodnicy. Dziś +2'C i "gotowało" w granicach 100 stopni.

 

CORSA B

1,5 DT z silnikiem ISUZU

2000r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że co jakiś czas

trzeba dolać literatkę płynu do chłodnicy

Sprawdź najpierw czy nie ma gdzies wycieku.

W chłodnicy, na wężach (zaciskach metalowych).

Możesz tez na noc podłożyć karton pod silnik i zobaczysz czy będą plamy płynu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tez na noc podłożyć karton pod silnik i zobaczysz czy będą plamy płynu.

z tym moze byc gorzej jak garazu nie ma, bo teraz rosa i nawet przymrozki sa takze moze byc ciezko choc warto sprubowac, bo tlusta plama zostanie nie wazne czy rosa czy szron ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności