Skocz do zawartości

opel omega 2.0 8v - niska prędkość, brak mocy...pomocy


Gość tommy-ky

Rekomendowane odpowiedzi

witam, znowu mam problem z moją "nową" omegą, zdaję sobie sprawę, że silnik 2.0 w dodatku 8v to przymuł jakich mało ale to co mnie spotkało to już masakra, a mianowicie: dziś jechałem sobie krajową e7 i po przejechaniu kilku kilometrów rozpędziłem się a przynajmniej miałem taki zamiar: 8zkmh na czwartym biegu daje więcej gazu a tu lipa, nie idzie myślę sobie lekkie wzniesienie...jade dalej wrzucam piątkę a on max 100 i to z teg wzniesienia- w ostateczności jechałm max 110 z dużego wzniesienia, jak podjeżdżałem pod górkę to spadała prędkość momentalnie... samochód jest po wymianie rozrządu kompletnego. nie wiem czy to majkiś związek z problemem ale jak dam mocniej gazu "furczy" coś co znajduje się pod filtrem paliwa jest tam jakiś wlot do niemampojęcia czegoś... czy po takich objawach ktoś wie gdzie mógłbym szukać wady??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos gazu- zapomniałem napisać, mój ostatni post dotyczył problemu z gazem, okazało się że mam instalację koltec z padniętym wtryskiwaczem wtryskiwacz-ciężko uchwytny chyba niedługo zmienię instalację na jakąś drugiej generacji, i jak byłem u kogoś kto naprawdę widać było, że się na tych instalacjach zna powiedział mi żebym na takim walniętym wtryskiwaczu nie jeździł, no ale zanim on to zdiagnozował wcześniej już na tym jeździłem i pytanie dodatkowe jest takie, czy może to nie będzie jakąś bezpośrednią/pośrednią przyczyną takiej mojej "zawrotnej prędkości":)

PS dziś jedyne co na e7 wyprzedziłem to fiat cinquecento... :D

a tak na poważnie i wracając do tematu- to te rzeczy o których piszesz-gdzie mam ich szukać?? jakieś foto, schemat-na prawdę się nie znam.. zdjęcia wnętrza mojej omegi są zalinkowane w poprzednim poście dot. gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek rurę prowadzącą od filtra powietrza do kolektora ssącego. Nie wiem jak Ci to jaśniej wytłumaczyć. Guma musi być cała, bez dziur i przetarć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to w miarę jasne:) dziś ciut ciemno jutro spojrzę po pracy i wieczorem dam znać

 

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 22:13 ]

lewe powietrze to mam i to na pewno ale nie z żadnej gumowej rurki tylko jakoś nie zauważyłem że mam pękniętą obudowę od filtra powietrza i ona przepuszcza pewnie - zamówiłem właśnie obudowę kupię nowy filtr i przy okazji nowy filtr paliwa wtedy się pochwalę (oby) osiągami :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nadzieje trzeba miec,ale w tym przypadku raczej niewiele sie zmieni,bo filtr masz przed przeplywomierzem,wiec teoretycznie nie jest to lewe powietrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolega york ma racje- wymieniłem obudowę filtra paliwa, filtr też jest inny i tzw guzik z pętelką...nadal 80/85 km/h to max co moje auto wyciąga (nie licząc zjazdów z górki:) ) jakieś sugestie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego,na czym mierzysz te osiagi.na lpg czy benzynie?jesli na lpg,to raczej nie ma sie co dziwic skoro masz wtryskiwacz na wykonczeniu.zarzuc na benzyne,i daj porzadnie w pedzel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na benzynie... Odkąd dowiedziałem się że na gazie jest jakaś lipa jeżdżę tylko na benzynie, dziś dałem w palnik na luzie- czy normalnym objawem jest, że auto daje tylko do max 5000 obrotów na możliwe 7tysięcy na skali??

a żeby było śmieszniej dziś byłem u mechanika żeby wymienić filtr paliwa - myślę sobie może właśnie coś przytkane, brudny czy co - i okazało się że mam samochód z jakimś przerobionym bakiem i do filtra paliwa za bardzo nie ma dojścia innego jak poprzez rozebranie dobrego kawałka samochodu - i jak tu sie nie wqrwić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to mogli źle złożyć rozrząd albo jeżeli na gazie miał zbyt ubogą mieszankę to wypalilo gniazda zaworowe. Pierwsze co zrób to zmierz ciśnienia sprężania w cylindrach i podaj mi jaki to model Kolteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności