Skocz do zawartości

easytronic - szarpanie przy zwalnianiu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 3 miesięcy jestem posiadaczem Astry H 1.6(XEP) r. 2004 ze skrzynią easytronic.

Podczas automatycznej redukcji biegu szczególnie z dwójki na jedynkę dochodzi do szarpnięć tak jakby skrzynia załączała bieg bez sprzęgła.

Co może być przyczyną?

Nie mam jakiegokolwiek doświadczenia z tego typu półautomatami.

Może to jest normalne dla skrzyń easytronic.

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobny problem gdy spuszcze samochod z obrotów, przy dodaniu gazu na 2 biegu szarpie silnikiem najmocniej :) wymieniłem swiece lecz wina nie lezy po ich stronie:/ wydaje mi sie ze moze to byc krzyzak skrzyni biegow lub poduszki silnika:( prosze o pomoc jezeli juz ktos mial taki przypadek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpie przy zwalnianiu w momencie gdy automatycznie redukuje z drugiego biegu na pierwszy. Są to trochę inne objawy niż u MATIAS'a. Może sterowanie/siłownik elektryczny sprzęgła nawala a może sama tarcza sprzęgłowa jest zużyta?

Jak pytam mechaników o ten problem generalnie nie mają nic sensownego do powiedzenia. W serwisie opla również powiedzieli, że dotychczas mieli jedną awarię skrzyni easytronic i nieoficjalnie niezbyt dobrze szło im z naprawą.

Może ktoś poleci do kogo zadzwonić porozmawiać.

Może wskaże serwis opla gdzie rzeczywiście się na tym znają.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam, również jestem posiadaczem Astry H 1.6 2004 rok ze skrzynią easytronic i też zdarzyło mi się zauważyć podobne objawy tzn. czasem odczuwalne jest lekkie szarpnięcie przy automatycznej redukcji z 2 na 1 bieg (dojazd do świateł, delikatne hamowanie). Siła tego szarpnięcia nie zawsze jest taka sama, czasem jest wręcz nie odczuwalna (może zależy to od umiejętności, wprawy operowania gazem/hamulcem?). Również nie mam doświadczenia z tego typu skrzyniami (samochodem jeżdżę od 3 tyg.) więc nie wiem czy to normalny objaw czy może usterka... Przyłączam się do pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

(...) nie zauważam u siebie takich problemów ale zastanawia mnie inny objaw jaki posiadam a mianowicie podczas przespieszania i puszczenia gazu powyżej 3 -4 tys. potrafi wrzucić 2 biegi wyżej tzn np. z 3 na 5 - ale nie zawsze, jak ujmę gazu wcześniej podniesie o jeden bieg, czy koledzy mają takie objawy?

 

Pozdrawiam

Jacek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubik_CDTi

Tak to normalne.

Kwestia wyczucia gazu.

Tak samo potrafi zejść 3biegi w dół np. jadąc 60km/h wbija już 5tkę,a kiedy zrobi się kick-downa to schodzi do 2ki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności