Skocz do zawartości

Silnik nie zapala


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam opla omege A. Jak do tej pory nic się nie działo ale od czasu gdy zobaczyłem przebicie na cewce zaplonowej wymieniłem ją, gdy po zmnianie ujechałem kilkanaście metrów silnik chodził jak traktor a potem zgasł i nie mogłem go już zapalić. Otworzyłem maske i ruszłem kable od świec lecz one powychodzily lecz bez koncówek, myślałem że jest to wina kabli lecz po ich zmianie i zmianie świec nic nie pomogło. Samochód nie pokazuje mi żadnych błędów. Myśłę jeszcze o palcu i przeczyszczeniu go, ponieważ myśłę że tam też może być to zabrudzone.

 

Co o tym myślicie???

Pomocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

możemy się tylko domyśleć jaki masz silnik bo w profilu bo nie ma i nic o nim nie piszesz

czy sprawdzałeś iskrę i czy cewka ma napięcie

myślę że wówczas koledzy będą mogli ci łatwiej pomóc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0

Cewka którą kupiłem jest dobra bo na starej jest tak samo

 

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 19:43 ]

Cewka jak najbardziej daje iskrę, proszę o odpowiedzi.

Proszę jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

pomocy mam problem z moim oplem omegą 2,5 b v6 zapala się zółta kontrolka silnika

podłączyłem go pod kompa i wyskoczyły 3 błędy 165 ,73,31 wymieniłem 2 sondy świece i kable zapłonowe zero poprawy co dalej robić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Myśłę jeszcze o palcu i przeczyszczeniu go, ponieważ myśłę że tam też może być to zabrudzone.

przez to też będą kłopoty

sprawdź jeszcze po ciemku czy nie ma przebicia na przewodach WN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 - Brak sygnału obr/min z silnika (możliwy przy nie pracującym silniku)

73 - Za niskie napięcie przepływomierza powietrza

165 - sonda zestarzona - to znak ze sonda działa ale słabo reaguje (może został w pamięci), a instalacji gazowej nie masz?

Możesz zresetować sterownik, odpalić, odczytać błędy samemu spinaczem czy drucikiem - opisy czynności są na forum.

 

Uzupełnij swój profil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ten błąd 73 to uszkodzony przepływomierz / wina elektryki jak to sprawdzic i naprawic ? Mój opel po odpaleniu pracuje ok dopiero po krótkiej chwili zapala się cheek i silnik spada z obrotów z 1000 na 500 i zaczyna nierówno pracować ,w czasie jazdy potrafi szarpnąc przy 3500 obr/m jakby się dławił lub coś odcinało zapłon i niema znaczenia czy auto pracuje na benzynie czy lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wtyczka ok przewód niby też . Wczoraj wykasowałem błędy , wyczyściłem przepływomierz i czujnik temp. powietrza tak przy okazji . praca silnika się poprawiła ( na jak długo ) ale zostały niskie obroty na biegu jałowym 600 obr/min .

Kwestia zdiagnozowania tego na (Żywo ) to kwestia dogadania .

pozdrawiam wszystkich oplowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności