Skocz do zawartości

łożska kól przod


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_S

Panowie a co powiecie o łożyskach polskiej firmy FŁT z Kraśnika? Niedługo czeka mnie wymiana na przodzie i w cenie jednego SKF'a ma dwa FŁT. Wiem ,że z polskich producentów/konfekcjonerów do bani są łożyska CX i jakieś PPL, ale o łożyskach z

FŁT w sieci cisza, mój mechanik też nie bardzo kojarzy ta markę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FŁT to stara polska "marka", nie były złe ale nawet nie kojarzę czy w ofercie były dwurzędówki dla motoryzacji, stożki a i owszem.

Jeśli drogi jest skf zobacz za ruville, fag czy np snr - zwykle któreś z nich są zawsze tańsze od tego pierwszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_S

FŁT jak najbardziej robi łożyska dla motoryzacji tylko ciężko je dostać w sklepach typu Intercars czy Fota. Proszę oto przykład łożyska piasty koła przedniego o wymiarach 34X66X37mm do mojej Astry : http://www.flt.krasnik.pl/produkcja.php?wew=&zew=&wys=&oznaczenie=134-1009%20TNG-2RS&grupa=

Do DAROMV6: Cena nie była wyznacznikiem wyboru producenta,tylko chciałem je wypróbować tak żeby mieć na przyszłość rozeznanie warto czy nie.

Mała rada albo ciekawostka dla przyszłych kupujących łożyska na dwa koła przedniej osi, pytajcie(o ile występuje) o zestaw naprawczy łożysk kół przednich firmy FAG, w moim przypadku było tak,że jedno łożysko FAG kosztowało 140zł, a więc za dwa krzyknęli 280zł, potem sprzedawca wypatrzył na komputerze że te same dwa łożyska występuja pod inną pozycją w katalogu FAG jako Zestaw naprawczy w cenie 192zł! , czyli 91zł sztuka. Niestety w SKF'ie i innych markowych takie bonusy nie występują,ich strata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FŁT jak najbardziej robi łożyska dla motoryzacji

nie napisałem że nie :)

a tylko to że dwurzędówki tego producenta jako skatalogowane do tego czy tamtego auta nie spotkałem.

Zwykle w Fag-u występuje taki zestaw do wszystkich aut

przy czym nie zawsze tak jest z tymi różnymi cenami. Jeśli jest to z jednych dostaw cena jednostkowa może wyjść podobna lub różnić się tylko o kilka zł.

W skf-ie występuje inny pseudo bonus - jeśli znasz nr łożyska, to możesz szukać samego łożyska a nie zastawu z seger-ami itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_S

I mnie ta różnica wtedy tez zaskoczyła na plus,ale wcześniej szukałem łożysk w sieci i patrz co znalazłem: pojedyńcze łożysko: http://elitecat.cz/ArticleDetail.aspx?B=0&ActiveNr=713%206441%2070&TypNr=1826&NodeId=100579 oraz zestaw łożysk: http://elitecat.cz/ArticleDetail.aspx?B=0&ActiveNr=713+8021+10&TypNr=1826&NodeId=100579

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano znalazłeś - ale troszkę cudem, bo to chyba w hurcie albo detal i ze sporymi rabatami jest. Takie różnice w cenie jako zestaw a jednostka na koło powtórzę jeszcze raz - nie jest regułą. Czasami ta różnica to tylko kilka zł - i nie pytaj skąd to wiem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwole sobie przytoczyc informacje z innnego forum na temat łozysk której staram sie trzymac:

SKF może są dobre, ale made in Sweden.

Made in Italy albo France już nie.

łożyskowi faworyci to:

-Nachi

-Koyo

-FAG

-NTN

-Timken

-SKF

-FŁT Iskra

-KBC Korea

dłuuuuuuugo dłuuuugo nic, i na końcu

-CX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to cos chyba do nissana ktos sie wypowiadal... :D - ale sama lista wydaje mie sie rozsadna moze ktos jeszzce ja uaktualni. Mysle ze byloby bardzo przydatne stworzyc taki ranking producentow łozysk jak i innych czesci- pomogloby to wielu osobom w wyborze i zaoszczedzilo wielu pytan na forum ...... Kazdy wybralby sobie wtedy zaleznie na co go stac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności