Skocz do zawartości

Proszę o pomoc !!! co to za wtyczka i gdzie ten wężyk ;(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Mam problem :(

Wyczyściłam sobie EGRa bo tigra mi muliła ale mam problem :D nie wiem gdzie włożyć tą wtyczkę.... nie ma gdzie jej wpiąć

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ale jeszcze większy jest problem z wężykiem który straciłam gdzieś :)

Pomóżcie skąd , dokąd ma on iść (najlepiej fotki :)) jedyne co mogę podpowiedzieć to ta dziurka ciągnie powietrze....

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dziurka znajduje się zaraz za cewką.

Ja mam motorek 1.6 16V Ecotec :) 96r....

 

PROSZĘ POMÓŻCIE jak najszybciej się da.

 

ps. wyściłam silnik krokowy , zaślepiłam egr , wymieniłam sondę lambda , przewody zap. i świece , TYGRYSEK nadal muli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

mam identyczny silnik ale fotka jest strasznie niewyrazna i nie wiem o ktory wezyk dokladnie chodzi , jesli zasysa on powietrze to musi byc gdzies wlozony ale ze zdjecia za bardzo nic nie da sie wywnioskowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :( dzięki za szybką odpowiedź.... już prostuję.

To co widać na 2 fotce to kolektor który można wyjąć "do góry" , i właśnie z tego kolektora wychodzi ta wypustka.... Podejdę jeszcze raz i spróbuję zrobić lepszą fotkę... do 20 min będzie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

zrobilem fotke bo mialem chwile, ta sama rurke zaznaczylem u siebie strzalka, dalej linia zaznaczylem jak idzie pod pokrywa bo u ciebie pokrywy nie bylo i krzyzykiem zaznaczylem gdzie powinna byc ta rurka wpieta, tyle ze ciezko sie ja wpina bo od dolu wiec troche bedzie trzeba sie pomeczyc, powinnas miec do tej rurki metalowa spinke zeby juz po zalozeniu zakleszczyc zeby nie spadla

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Juz sam nie wiem o co ci wreszcie chodzi, czy o ten wezyk czarny, czy jakis zgubiony co powinien isc na ta nasadke co jest na jednym zdjeciu, jesli to ostatnie to poszukaj go bo sobie nie poszedl na spacer :( na spokojnie wszystko zrobisz, co do tej wtyczki z pierwszego posta to u mnie tez jedna jest luzem wiec nie ma co sie nia martwic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej daniel , jest tu gdzieś "pomógł" ??

 

A to czego nie wiesz to własnie chodzi mi o ten cypelek co wystaje z kolektora... On zasysa powietrze. Mianowicie chodzi mi oto że go straciłam gdzieś w silniku :( i nie umiem znaleźć i liczę na to że ktoś podpowie mi gdzie on powinien wchodzić - będzie mi łatwiej szukać :D trudne zadanie ale do zrobienia. A ta wtyczka to najlepsze jest to że nie pamiętam czy była wpięta , ale robiąc notatki , nie zapisałam że skądś go wyciągałam , więc może być po prostu luźny....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Wtyczka niech sobie bedzie bo u mnie tez tak jest a moje auto chodzi jak szwajcarski zegarek, zreszta ze szwajcarii sciagany :D , mniejsza o to, zrobilem zdjecie i juz tlumacze:

zdjalem pokrywe ta plastikowa na potrzeby zdjecia i wszystko widac, na czerwono strzalkami oznaczylem ten wezyk jak idzie, u mnie do rozgaleznika takiego leci (trójnik ten bialy) i pozniej na dwie strony dalej, ale ja mam gaz sekwencyjny wiec u ciebie moze byc jeszcze inaczej, jak cos to jeszcze jutro porobie fotki bo autko stoi u mechanika i amorki mi wymieniaja, popatrz sobie co i jak u mnie jest:

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 16:35 ]

Co do mojego pierwszego zdjecia to sie poprostu nie zrozumielismy ale teraz juz chyba chodzi nam o to samo :( jak na tym zdjeciu nic nie wypatrzysz to jutro jeszcze zrobi dwa gdzie te wezyki sie koncza i bedzie wszystko jasne bo juz teraz nie mam auta i zrobilem na szybkiego to zdjecie, pozdrawiam i powodzenia w dalszym szukaniu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności